Патріарх української історичної науки відповів на цькування на В'ятровича у Польщі

Кульчицький порівняв істориків обох країн з уболівальниками різних футбольних команд.

Фото: zolochiv.net.Польща не має права визначати, хто в Україні є прийнятною кандидатурою для ведення історичного діалогу. Таку думку висловив завідувач відділом Інституту історії України НАНУ Станіслав Кульчицький, передають Патріоти України з посиланням на "Обозреватель".

Коментуючи слова заступника міністра культури Польщі про те, що українська сторона обрала для цього діалогу людину, яка "безвідповідальна у своєму ставленні до Польщі" і часто виступає з "антипольськими нав'язливими ідеями", історик зауважив: "Не польським посадовцям визначати, хто у нас відповідає, а хто не відповідає".

"Зрозуміло, що є українсько-польський діалог, зрозуміло, що навіть поза рамками цього діалогу ми зацікавлені в тому, щоб наші відносини з Польщею були якомога кращими, тому що у нас є спільна небезпека на сході. Але також ясно, що є деякі речі і деякі сюжети в нашій спільній з Польщею історії, які ми трактуємо по-різному. Але це абсолютно природно, нічого дивного в цьому немає. Оцінка деяких подій повинна бути різною у поляків і в українців", - переконаний він.

У цьому контексті Кульчицький порівняв істориків обох країн з уболівальниками різних футбольних команд. "Навіть якщо взяти футбольний матч між командами Польщі та України, поляки будуть вболівати за свою команду, а українці - за свою. І це цілком природно".

"Просто треба відійти від примітивного погляду, що, мовляв, ми будемо вам диктувати, як вам слід розглядати ті чи інші події, тому що ми сильніші, ми розумніші, ви більше потребуєте нас, ніж ми в вас. Що зараз спостерігається з боку поляків. Якщо це говорять звичайні люди, переживати нема про що. Але якщо це говорять люди, які обтяжені політичною відповідальністю, то це дуже гірко, і ми дуже розчаровані", - резюмував історик.

Раніше заступник міністра культури Польщі Ярослав Селлин заявив про те, що Україна довірила вести історичний діалог з Польщею інституту, який очолює "безвідповідальна особа з нав'язливими антипольськими ідеями", маючи на увазі директора Інституту національної пам'яті Володимира В'ятровича.

Опублікував: Олександр Смаглюк
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Хіти тижня. "Какая-то невыразимая дикость. Россия до сих пор на коленях", - Казанський (фото)

понеділок, 18 червень 2018, 2:00

У росіян немає почуття власної гідності, лише страх перед владою. "Смотрю краем глаза прямую линию с Путиным (что скажет на этот раз про Донбасс?), а там опять какой-то мужик на коленях стоит и что-то просит. Видимо, это новый флешмоб - падать на колен...

Хіти тижня. "У північних корейців зараз найбільший шок", - журналіст про переговори Трампа і Ина

понеділок, 18 червень 2018, 1:00

Трамп сказав, що говорив з Ином про права людини. Але це не означає, що вже завтра закриють концтабори, а в’язнів випустять на волю. "Коли керівники КНДР і США стояли перед своїми прапорами, кинулась у вічі схожість кольорів. Оскільки Ин навряд чи має ...