"Найочевидніший для всіх наслідок Brexit - ЄС зосереджуватиметься на власних проблемах, і тому на Україну витрачатиме менше часу", - написав політолог Сергій Таран на своїй сторінці у "Фейсбуці", передають Патріоти України.
Але є і інші наслідки:
1) Зростатиме роль НАТО, яка лишається організацією, яка об'єднує і розширюється, і про вихід з якої не наважаються ляпати язиком навіть найзатятіші євроскептики. Саме міць НАТО є індикатором майбутнього західної цивілізації, де можуть залишатися продажні і малоінтелектуальні політики, але де не буде поступок у питаннях безпеки. Інтеграція балканських країн у НАТО - тому приклад.
2) Менш очевидно, але неминуче зростатиме роль країн Сх. Європи (насамперед Польщі). Бо про радянську агресію там пам'ятають краще. З бідних родичів, вони поступово ставатимуть країнами, які готові брати на себе відповідальність за майбутнє Європи. Україна відчує це на собі через актуалізацію десятків регіональних проектів - від фантазійної «балто-чорноморської смуги», до цілком реальних Литовсько-польсько-української бригади чи проектів транскордонного співробітництва.
3) Великобританія опиниться під збільшувальним склом уваги світової спільноти, яка з зацікавленістю спостерігатиме за референдумом в Шотландії, настроями у Півн Ірландії, де збройних конфлікт вдалося притлумити великою мірою завдяки євроінтеграції, яка тепер зводиться нанівець, за економічною динамікою на «туманному Альбіоні», бо від того, що і як там відбуватиметься, залежатиме доля євроскептицизму в інших країнах.
4) Хоча США висловили жаль з приводу Brexit, у них є всі шанси збільшити свій вплив в тому числі і на європейському континенті. Не лише через НАТО, а і через ту саму причину, через яку має радіти Путін - розхитування євроінтеграції відкриває можливості для впливу ззовнішнім гравцям.
5) В Україні ніхто не запропонує зовнішньополітичної альтернативи євроінтеграції. Це було би можливим до україно-російської війни, а так - західний вектор домінує і буде домінувати серед українських політеліт. І те, що альтернативи європейській інтеграції ніхто не запропонує, означатиме, що для української зовнішньої політики Brexit - подія, безумовно, неприємна, але аж ніяк не катастрофічна.
Проаналізувавши фотографію того, як очільниця німецького МЗС Анналена Бербок відвернулася від канцлера Олафа Шольца, штучний інтелект знайшов цікаве порівняння. Таким спостереженням поділилася голова правління Інформаційного центру «Майдан Моніторинг» ...
Переможниця шоу Холостяк 13, волонтерка і перекладачка німецької мови Інна Бєлєнь також провела екскурсію квартирою, яку орендує у Києві, передають Патріоти України. Бєлєнь і ветеран війни Олександр Терен після завершення реаліті будують стосунки. Зара...