Порошенко став новим Януковичем, - Єгор Соболєв

​Клептократія в Україні повністю відновилася, причому за старими схемами, але з новими лідерами, вважає нардеп.

Єгор Соболєв. Фото:politolog.net

"Коли дипломати держав-ключових геополітичних партнерів України просять оцінити нинішній стан наших справ, я розповідаю про два протилежних тренди." - пише у блозі Нового времени народний депутат Єгор Соболєв, інформують Патріоти України.

Перший - клептократія повністю відновилася. За старими схемами, але з новими лідерами. Петро Порошенко фактично став новим Віктором Януковичем. Причому людей попереднього президента в багатьох випадках залишили в схемах на правах менших партнерів.

В розповідях Айвараса Абромавичуса є одна характерна історія. Як свідчить міністр економіки, Ігор Кононенко – ключовий соратник нинішнього президента, домігся призначення його людей для керівництва «Укртрансаміаком» спільно з людьми Бондика, багатоторічного соратника попереднього президента.

І таке партнерство людей Порошенка і людей Януковича задля контролю над державними підприємствами, де щороку крадуться сотні мільярдів гривень, пояснює, чому ніхто не сів після нинішнього Євромайдану.

Генеральний прокурор Віктор Шокін грає для нинішнього Президента таку саму роль, як Віктор Пшонка грав для попереднього. Жодна (справа - ред.) не доведена до суду. Генпрокурор просто чекає, коли суспільство забуде.

Але тут час згадати про другий тренд, який, як я кажу дипломатам дружніх держав, зараз є найважливішим. Активна частина українського суспільства не готова забувати чи миритися з відродженням клептократії. Ще одна відмінність від 2005-го року – кожен громадянин має набагато більше можливостей зупиняти корупціонерів.

Ці можливості насамперед у відкритості інформації про те, як витрачаються ваші гроші і в кого при цьому стає більше нерухомості, землі чи машин. Минулого року ми ухвалили закони, які вимагають оприлюднення в Інтернеті кожної дрібниці, яка сплачується за гроші платників податків, і відкрили усі реєстри власності. Фактично це дозволяє викривати корупціонерів на будь-яких посадах в будь-якому місті.

Cотні журналістів та громадських організацій переслідують чиновників, які не здатні пояснити вражаюче збагачення своїх родин. Ми всі захоплюємося їхньою роботою, але важливо до них доєднатися.

Повірте, немає жодного посадовця, жодної корупційної схеми, якої ми не здатні позбутися разом. Рік тому ми визначили 50 найвищих посадовців Януковича, яких всупереч закону "Про очищення влади" утримували на посадах президент, генпрокурор, міністр внутрішніх справ та інші керівники держави. Сьогодні 42 людини з цього списку вже не на посадах.

Пропоную оголосити 2016 рік роком створення в Україні традиції антикорупційного остракізму. Кожен посадовець, що збреше в своїй декларації про майно і доходи, має виганятися якщо не з країни, то з державної служби.

У відставку мають йти не такі, як Айварас, а ті, хто далі розглядає державну службу як найлегший спосіб робити гроші.
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Противник стремится не допустить дальнейшего продвижения подразделений ВСУ в восточном и юго-восточном направлениях от Харькова", - Машовець

понеділок, 16 травень 2022, 9:28

В Харьковской операционной зоне, севернее и северо-восточнее Харькова, противник, надо понимать, решил всё же использовать "с пользой для дела" свои подразделения, продолжающие удерживать прилегающие к государственной границе несколько посёлков и сёл....

"​Стратегічний план Путіна успішно втілюється в життя. І судячи з усього, він полягає в тому, аби майстерно загнати себе у глухий, абсолютно безвихідний кут", - блогер

понеділок, 16 травень 2022, 6:25

Огляд світових новин від Свирида Опанасовича. Стратегічний план Хуйла успішно втілюється в життя. І судячи з усього він полягає в тому, аби майстерно загнати себе у глухий, абсолютно безвихідний кут. Де і прийняти моторошну смерть загнаної в угол криси...