Потужний суперфуд: Черемша. Користь, шкода і денна норма

Сезон лісового дикого часнику - черемші, яка занесена до Червоної книги України стартував з приходом весни.

Збір і нелегальний продаж цієї трав'янистої рослини заборонені і караються штрафом, однак черемшу можна виростити на своїй ділянці або придбати з особистих городів господинь. Про це пише видання Новое Время, передають Патріоти України.

Ведмежа цибуля, як ще називають черемшу в народі, славиться своїми корисними властивостями, зокрема потужними антибактеріальними і антисептичними, бактерицидними і фунгіцидними діями, а також вітамінним складом.
Черемша поширена в країнах Європи, де її широко використовують в їжу. Зокрема, в Чехії, Англії та Німеччини з диким часником прийнято пекти пироги і хліб, а також додавати в салати та гарячі страви. Однак в європейських країнах, за винятком Литви і Латвії, рослина не занесена до Червоної книги, а значить - її можна купити легально.
В Україні, де рідкісну рослину винищують тоннами для подальшого продажу на стихійних ринках, черемшу купити легально можна лише у вигляді насіння. Вирощувати рослину на своїй ділянці в Україні дозволено, а її насіння доступні для придбання у багатьох українських агрофірм. До того ж, виростити черемшу досить просто, адже рослина невибаглива і приживається практично в будь-якому грунті. Головне - висаджувати її в тіні.

Черемша: користь

Черемша - справжнє джерело вітамінів, мікроелементів, мінеральних речовин і амінокислот.

Вона містить велику кількість вітаміну С, ефірні масла, фітонциди і лізоцим, і вважається ефективним профілактичним засобом при гострих респіраторних захворюваннях. Ведмежа цибуля стимулює апетит, покращує роботу травної системи і знижує ризик розвитку захворювань щитовидної залози.

Черемшу також часто застосовують при авітамінозі. Особливо корисно вживати дикий часник ранньою весною, коли організм гостро потребує вітамінів і мінералів після зими.

Крім того, доведена користь черемші для серцево-судинної системи. Ведмежа цибуля, як пише The Guardian, стимулює роботу серця і очищає кров, а також знижує артеріальний тиск і ризик інсульту. Звичайний часник, як відзначають фахівці, також має властивості позитивно впливати на роботу серцево-судинної системи, однак черемша надає набагато більш потужний ефект.


Черемша: шкода і денна норма

Фахівці рекомендують не зловживати черемшею, яка при нерозумному вживанні може викликати безсоння, головні болі і розлад шлунка. За різними даними, денна норма черемші коливається від 10 до 25 листків.

У свою чергу, відмовитися від вживання черемші слід тим, хто страждає від холециститу, гепатиту, панкреатиту, виразки шлунка, гастриту і епілепсії. Потужна збудлива дія рослини на травлення може негативним чином вплинути на роботу і без того хворого шлунка і кишечника.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

​Водій громадського транспорту показав, як у салоні його автобуса облаштувався привид (відео)

неділя, 11 травень 2025, 12:47

У нідерландському місті Роттердам сталася містична історія — водій автобуса з колегою побачив дивну жінку на відеозаписі, яка начебто сиділа в салоні в момент зйомки. Та коли вони глянули всередину салону, там нікого не було, передають Патріоти Україн...

Командир полку безпілотних систем розповів, яку перевагу над ворогом дав удар по оптоволоконному заводу в Росії

неділя, 11 травень 2025, 10:15

Росіяни досить активно та масово використовують дрони на оптоволокні. Однак напередодні Дня перемоги Україна атакувала завод, на якому виготовляли унікальні оптоволоконні системи, нагадують Патріоти України. Командир 429 окремого полку безпілотних сист...