Сказати наперед, що Росія не погодиться на введення поліційної місії на Донбас, досить важко. Про це пише в своєму блозі на Новому часі російський політолог Дмитро Орєшкін, передають Патріоти України.
Путін перебуває у важкій ситуації. Йому потрібно боротися за пом'якшення санкцій – скільки б російська влада не говорила про їх позитивний ефект і активний процес імпортозаміщення. В Криму Дмитро Медведєв був змушений визнати, що "грошей немає", і винні в тому, зокрема, санкції.
Падіння цін на нафту, неефективність російської економіки, західні санкції – все це сильно зменшило гонор російської сторони. Вони не можуть сказати прямо, що не допустять жодної західної місії в Донбасі. Якщо в перспективі мова йде про умиротворення конфлікту, то якусь зовнішню групу контролю так чи інакше потрібно мати.
Вступати в пряму конфронтацію з Заходом Путіну не дозволяє дефіцит ресурсів – і військових, і політичних, і фінансових. Відповідно, він змушений виявляти певну гнучкість. Ті, хто його підтримує, будуть розчаровані, оскільки імідж "крутого пацана" порушиться. Кремль розуміє, що функціонально непогано було б ввести на Донбас якусь збройну місію, але вона, безсумнівно, обмежить повновладдя нинішніх ватажків ОРДО й ОРЛО.
Москва не може цього допустити. Якщо вже дійсно кардинально змінювати ситуацію, то потрібно усувати Захарченка та Плотницького. В принципі в Москві, напевно, розглядають і такі варіанти, однак допустити поліційну місію поки не можуть, оскільки це означає "злив" Донбасу в очах прихильників Путіна.
У Путіна дуже вузький коридор можливостей: він не може сказати прямо "ні" й не може сказати прямо "так". Таким чином, російський президент тягнутиме час; буде говорити, що Росія не проти місії, якщо вона неозброєна і буде працювати суто на лінії розмежування сил України й російських окупантів і колаборантів. Її точно не допустять на російсько-український кордон, тому що в подібному випадку військова сила невизнаних республік випарується за два тижні. З'являється загроза, що лихі політики з української сторони спробують силою приєднати Донбас (що з моєї точки зору було б катастрофічною помилкою).
Незалежно від того, чи буде на Донбасі поліцейська місія чи ні, конфлікт заморожується. Відступати Путін не може, наступати – теж. Це ж стосується й України. Я погано розумію, що буде, якщо Донбас повернеться до складу України. З економічних позицій це стане важким випробуванням для країни. Немає грошей для того, щоб підтримувати нормальний рівень життя в Харкові, Дніпропетровську й Одесі. Люди втомлюються, економіка погана, а в навантаження додається ще 3-4 млн чоловік, явно налаштованих проти Києва та Порошенка. Війна озлоблює людей, прихильників української влади на Донбасі явно дуже небагато.
Ймовірність того, що ця територія "зависне" і буде мати невизнаний статус, на мій погляд, становить близько 90%. Ніхто не хоче брати на себе відповідальність за нещасний, роздовбаний Донбас. Як і очікувалося, військове перетягування перетворилося на мирне перештовхування.
Військові КНДР вже перебувають в окупованому Маріуполі та на захоплених росіянами територіях Харківської області. Про це повідомляє CNN із посиланням на джерело в СБУ, передають Патріоти України. За словами співрозмовника, до Маріуполя прибули "технічн...
"Друзі мої, маю багато запитань щодо крайнього ворожого удару по Дніпру балістичною ракетою середньої дальності. Відповідаю: головне – не панікувати, а далі кожен на своєму місці боротися за Україну", - пише лідер українських добровольців Дмитро Ярош н...