Тактична медицина враховує той факт, що допомога надається в екстремальних ситуаціях та, м’яко кажучи, в обставинах далеких від ідеалу – коли є вогонь противника, допомога надається вночі під час дощу, коли поранений не один, а троє, зазначають Патріоти України.
Різні волонтерські ініціативи були першими, хто стали впроваджувати тактичну медицину в лавах військових.
«90% поранених гинуть до зустрічі з лікарем. А відтак для їхнього порятунку потрібен не госпіталь, потрібне навчання особового складу, потрібні аптечки, рюкзаки медичні, щоб поранений мав змогу добратись до лікарні, в якій вже є все», – каже заступник міністра охорони здоров'я Олександр Лінчевський.
"Є поняття золотої години: в пораненого є до години часу, щоб його врятувати. При пошкодженні артерії людина може загинути дуже швидко, просто стекти кров’ю. І якщо з цим не розібратись, не зробити зажими, в тебе буквально 5 хвилин є", – додає командир батальйону "Госпітальєри" Яна Зінкевич.
"Схоже, десятиліття відносного економічного спокою (або принаймні передбачуваності) в Європі та Азії з тріском ідуть в минуле. Трамп вирішив поламати всі наявні схеми і вибудувати нові на початку своєї каденції, щоб отримати шанс бути переобраним на тр...
"Однією з з найстрашніших сторінок російсько-української війни, яку ще треба буде написати - стане оповідь про загибель Маріуполя. Доки він під окупацією - складно навіть встановити, на десятки чи на сотні тисяч жертв іде лік. Але українська держава ци...