"Путінські старання": Росія намагається втопити світ у хаусі

Путін всіма можливими засобами дискредитує демократичні країни. Він може бути впливовий тільки в світі хаосу.

Володимир Путін. Фото: m.ru.rfi.fr

Агентство Reuters назвало авторів кремлівського плану з втручання у президентські вибори в Сполучених Штатах. Ними виявилися аналітики з Російського інституту стратегічних досліджень (РІСІ). Отже, замовником плану виявляється засновник цього інституту - президент Росії Володимир Путін, передають Патріоти України.

У Москві, зрозуміло, зараз почнуть гарячково спростовувати цю інформацію. Але те, що повідомило агентство Reuters - це зовсім не fake news. Це - old news. Тому що РІСІ давно вже перетворився з аналітичного центру в центр розробки диверсій проти зовнішнього світу.

Не випадково цього року інститут очолив колишній російський прем'єр і колишній глава Служби зовнішньої розвідки Михайло Фрадков. А його попередником був теж виходець з СВР Леонід Решетников. До своєї відставки Решетников «прославився» відверто антибілоруським виступом - «аналітик» в штатському стверджував, що не існує ніякого білоруського народу і мови, а сусідня країна повинна стати частиною «великої Росії».

Те, що РІСІ може серйозно втручатися в ситуацію в інших країнах, найбільш наочно проявилося, коли стало відомо, що в інституті був розроблений план виходу Греції із зони євро. У Москві вигадали справжнісіньку спецоперацію, учасниками якої були працівники інституту та радикальні лідери популістської партії СІРІЗА.

Напередодні позачергових парламентських виборах в Греції представники цієї партії кілька разів побували в Москві і разом з експертами інституту розробили детальний покроковий план, який повинен був привести до масштабної кризи в Європейському Союзі.

Цей план почав здійснюватися відразу ж після перемоги СІРІЗИ на виборах і формування кабінету Алексіса Ципраса. Грецію і європейців врятувало тільки те, що у вирішальний момент у Кремля не виявилося достатніх коштів для кредитування Афін - на щастя, тоді вже почали падати ціни на нафту і Росія занурилася в економічну кризу. Тільки після цього Ципрас відправив у відставку міністрів, найбільш тісно пов'язаних з Москвою, а вони у відповідь розкрили подробиці кремлівського плану.

Але зрозуміло, що спроба влаштувати хаос в Греції і Євросоюзі - ніщо в порівнянні з прагненням дестабілізувати Сполучені Штати. Адже подробиці плану РІСІ - це навіть не дії, спрямовані на забезпечення перемоги одного з кандидатів.

Це перш за все спроби дискредитувати американську виборчу систему - приблизно так само, як відмова Греції від євро мала дискредитувати єдину європейську валюту і саму ідею європейської економічної стабільності. Почерк схожий, наміри ті ж - сіяти хаос.

І це - головний напрямок сучасної російської політики. Росія занадто слабка, щоб конкурувати із Європейським Союзом або впливати на президента США. Росія не може тепер навіть диктувати свої умови Україні, Молдові чи Грузії.

Тому головне, чого домагаються «експерти Путіна» - це дискредитація демократії і дестабілізація демократичних країн. Всіма можливими засобами - від танків до грошей, від вбивств до хакерських атак. Путін може бути впливовий тільки в світі хаосу.

Саме тому потрібно чесно визнати, що той, хто працює на дискредитацію і дестабілізацію ситуації - неважливо, є він російськім «експертом» або місцевим політиком, журналістом або «активістом» - працює на Кремль.

Опублікував: Ярослав Степанов
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Плотницкий - не дурак, чтобы держать сына в Луганске. В России спокойнее. Особенно, когда на руках миллионы награбленного кровавого кэша" - Казанський

п’ятниця, 17 листопад 2017, 17:50

Люди, які занурили Донбас в хаос, жахнулися від того, що у них вийшло. Тому своїх дітей вони тримати в цій резервації не хочуть. "Пока лохи в Луганске и Донецке четыре года надеются и ждут, когда же их возьмут в Россию, семья главаря российских оккупан...

Хіти тижня. "Гениальный мэнэгмент умом не понять": РФ невдовзі "захлинеться" нафтою - експерт

п’ятниця, 17 листопад 2017, 17:30

Також зазначається, що така ситуація вигідна для України. Росія відчайдушно продовжує робити ставку на головний наповнювач свого бюджету - видобуток і транспортування вуглеводнів, направляючи на це всі можливі засоби. Так, згідно з опублікованою РАНХиГ...