Рада провалила президентський закон про скасування декларацій для громадських організацій

Верховна Рада відхилила законопроекти 6271 і 6674, якими пропонувалося замінити обов'язкове декларування доходів активістами на подачу ними спеціальних фінансових звітів.

Законопроекти голосувалися пакетом. Парламент не тільки не захотів ухвалювати їх у першому читанні, а й відмовився відправляти на доопрацювання в комітет або авторам, передає УП, повідомляють Патріоти України.

Відтак, зазначив голова Верховної Ради Андрій Парубій, законодавчі ініціативи вважаються відхиленими.

Автором проекту 6271 є голова фракції "Батьківщина" Юлія Тимошенко з групою інших депутатів . Вони пропонували повністю скасувати обов'язок громадських активістів, що протидіють корупції в Україні, декларувати майно.

Законопроект 6674 зареєстрував президент Петро Порошенко. Він теж просив Раду скасувати декларування активістами доходів, але натомість додавав у законодавство вимогу про фінансове звітування громадських організацій.

Президентський закон підтримали всього 157 депутатів. З них 90 членів фракції БПП, 55 – "Народний фронт", Олександр Біловол з групи "Відродження", Ігор Молоток та Олександр Пономарьов з групи "Воля народу", і 9 позафракційних депутатів.

Раніше проект президента розкритикувала Венеціанська комісія. Вона вимагала від Порошенка повністю вилучити нові вимоги щодо фінансової звітності або принаймні суттєво зменшити їх, оскільки ця норма не відповідає міжнародним стандартам щодо свободи об'єднань.

Як відомо, раніше у вівторок депутати з кількох спроб так і не змогли включити до порядку денного ще кілька законопроектів про відтермінування та скасування декларування для громадських активістів.

27 березня 2017 року президент Петро Порошенко підписав зміни до закону "Про протидію корупції", згідно з якими члени антикорупційних громадських організацій зобов'язані подавати електронні декларації.

Західні українські партнери розкритикували українські поправки до закону про електронне декларування, які передбачають подання декларацій громадськими активістами.

Порошенко згодом просив депутатів скасувати вимогу про зобов’язання громадських активістів подавати електронні декларації.

Опублікував: Evora
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Народні прикмети на 24 листопада: Щасливий день для весілля та ворожіння на судженого. Чому на Катерину Санницю ходять у вивернутому одязі

понеділок, 24 листопад 2025, 0:27

Православне свято 24 листопада за новим календарем (7 грудня за старим) - день пам'яті святої Катерини, Олександрійської мучениці (у народі - Катеринин день), а також преподобного Меркурія, пісника Києво-Печерського, а також преподобного Меркурія Черні...

"Вигідний ресурс": Російське командування кидає на передову пʼяних солдатів, - партизани

неділя, 23 листопад 2025, 22:42

Партизанський рух "АТЕШ" заявляє про критичне погіршення дисципліни у 108-му десантно-штурмовому полку російської армії, що воює на Запорізькому напрямку, передають Патріоти України. За даними агентів у підрозділі, ситуація у полку стрімко деградує чер...