Росія - це головна загроза для безпеки Швеції: Спецслужби Швеції розвідали доктрину Кремля щодо Донбасу

За словами шведської контррозвідки, одна третя персоналу російського посольства у Стокгольмі – це співпрацівники таємних служб.

Росія – це головна загроза для безпеки Швеції. На цьому в опублікованому у четвер, 14 березня, звіті за 2018 рік наголосили шведські спеціальні служби (SAPO). У документі також наголошено на зростанні активності екстремістських груп, передає Польське радіо, повідомляють Патріоти України.

«Росія опрацювала доктрину сірої зони, що означає, що вона хоче мати вплив на Швецію та інші держави, не розв’язуючи збройного конфлікту. У її рамках постійно збираються конфіденційні дані, що можуть бути використані для дестабілізації країни», - ствердив голова контррозвідки SAPO Даніель Стенлінґ.
За словами SAPO, Росія намагається досягти своїх цілей завдяки інформаційним пропагандистським акціям, кібератакам, а також поглинанню стратегічних компаній і технологій.
Наприкінці лютого шведські спецслужби затримали співробітника високотехнологічної промисловості, підозрюваного у шпигунстві в інтересах Росії. Чоловіка завербував російський офіцер Служби зовнішньої розвідки (СЗР), який працює у Швеції дипломатом.
МЗС Швеції викликало посла Росії на розмову, вимагаючи звільнення пов’язаного зі справою дипломата. Однак він дотепер працює у російському посольстві. Натомість затриманий чоловік перебуває під вартою.
За словами шведської контррозвідки, одна третя персоналу російського посольства у Стокгольмі – це співпрацівники таємних служб.
У звіті SAPO згадано також про загрози з боку Китаю. Ця країна спеціалізується на економічній розвідці та кібератаках. Великим викликом у сфері безпеки є, як зазначено, розвиток технології 5G та штучного інтелекту.
За словами шведських спецслужб, збільшується теж загроза з боку екстремістських груп, ціллю яких є «зміна громадського порядку». Крім радикальних ісламістів, яких, як підкреслено, «нині у Швеції є більше, ніж будь-коли», згадуються також праві націоналісти, а також активісти лівих радикальних та екологічних організацій.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Гарний успішний хлопець з нібито розвинутим почуттям гумору виявився неймовірно образливим. І це уже відбивається на державних справах", - Дмитро Вовнянко

середа, 22 вересень 2021, 0:32

"Чим довше триває президентський термін Зеленського, тим більш очевидними стають моральні якості цієї людини. У першу чергу – неймовірна вразливість Володимира Зеленського до критики. Парадокс – гарний успішний хлопець з нібито розвинутим почуттям гумо...

"Группенфюрер, а вы едете на тренинг в Трускавец?": Фотожаби дня

середа, 22 вересень 2021, 0:00

Новина про те, що для "Слуг народу" партія знову готує чергові "навчальні заходи" в Трускавці, не залишила українців байдужими. Дехто почав обурюватися, а дотепники - жартувати. Патріоти України пропонують вашій увазі фотожаби політтехнолога Олексія Го...