"Рубль не стане спільним. Відповідь Лукашенка виглядає не як згода, а як відмова", - Портников

Президент Білорусі навіть не проти, щоб емісійний центр для нової валюти розмістився в рідному для Путіна Санкт-Петербурзі, але як і раніше не готовий відмовитися від контролю над грошима.

Путін не схоче створити "гібридний рубль"? Ілюстрація: Еспресо ТБ.

"Коли у середині 90-х років я приїжджав до Білорусі, головною темою розмов місцевих жителів було швидке запровадження єдиної валюти союзної держави. Мої співрозмовники чомусь вважали, що якщо об'єднати російський і білоруський рубль, так вийде долар. А, може бути, і не долар. Просто російський рубль здавався сильнішим і передбачуванішим за білоруський", - пише оглядач Віталій Портников у своїй статті, передають Патріоти України, та продовжує:

"Я стверджував, що ніякої єдиної валюти не буде просто тому, що в Москві думають не про єдину валюту, а про заміну білоруського рубля російським. І ніхто не збирається надавати Олександру Лукашенку контроль над емісією єдиної валюти. А сам білоруський президент, звичайно ж, від такої емісії ніколи не відмовиться. Тому що якщо він не буде контролювати національну валюту, так вирішувати, скільки сплачувати бюджетникам і пенсіонерам будуть, в кінцевому рахунку, не в Мінську, а в Москві.

Мені, звичайно, не вірили - але ніякої єдиної валюти союзної держави так з того часу і не з'явилося. Та й сама союзна держава - справжнісінька фікція. Однак сьогодні Олександр Лукашенко знову заговорив про єдиний рубль.

Але знову-таки - про єдиний рубль, а не заміну російським рублем білоруського. Лукашенко навіть не проти, щоб емісійний центр для цієї нової валюти розмістився в рідному для Путіна Санкт-Петербурзі, але як і раніше не готовий відмовитися від контролю над грошима. Тому що гроші - це чи не єдиний інструмент контролю Лукашенка над власним населенням. Є ще, звичайно, силовики. Але хто знає, кому вони будуть підкорятися тоді, коли не Лукашенко буде їм платити.

Лукашенко стверджує, що таким чином він реагує на пропозицію Путіна. Але виглядає це не як згода, а як відмова. Путін навряд чи пропонував білоруському колезі об'єднання валют. Швидше за все, російський президент повернувся до улюбленої кремлівської темі заміни білоруського рубля російським. Адже в Москві саме таке уявлення про рівноправну інтеграцію - все повинно бути нашим".

Джерело: Еспресо.ТV
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

У бікіні та на руках у чоловіка: Українська прима-балерина замилувала мережу романтичним відео з відпочинку

понеділок, 10 серпень 2020, 0:05

Ймовірно, ролик був знятий під час їхньої подорожі в Таїланд, яка відбулася незадовго до початку карантину. Ймовірно, ролик був знятий під час їхньої подорожі в Таїланд, яка відбулася незадовго до початку карантину. Цей допис викликав захоплення в армі...

Донька Британської королеви Єлизавети II, принцеса Анна обрала оригінальний сценарій для свого ювілею

понеділок, 10 серпень 2020, 0:05

15 серпня донька Єлизавети ІІ принцеса Анна святкуватиме своє 70-річчя. 15 серпня донька Єлизавети ІІ принцеса Анна святкуватиме своє 70-річчя. З цієї нагоди у Букінгемському палаці мала відбутися гучна вечірка, проте її довелося скасувати через пандем...