"Рубль не стане спільним. Відповідь Лукашенка виглядає не як згода, а як відмова", - Портников

Президент Білорусі навіть не проти, щоб емісійний центр для нової валюти розмістився в рідному для Путіна Санкт-Петербурзі, але як і раніше не готовий відмовитися від контролю над грошима.

Путін не схоче створити "гібридний рубль"? Ілюстрація: Еспресо ТБ.

"Коли у середині 90-х років я приїжджав до Білорусі, головною темою розмов місцевих жителів було швидке запровадження єдиної валюти союзної держави. Мої співрозмовники чомусь вважали, що якщо об'єднати російський і білоруський рубль, так вийде долар. А, може бути, і не долар. Просто російський рубль здавався сильнішим і передбачуванішим за білоруський", - пише оглядач Віталій Портников у своїй статті, передають Патріоти України, та продовжує:

"Я стверджував, що ніякої єдиної валюти не буде просто тому, що в Москві думають не про єдину валюту, а про заміну білоруського рубля російським. І ніхто не збирається надавати Олександру Лукашенку контроль над емісією єдиної валюти. А сам білоруський президент, звичайно ж, від такої емісії ніколи не відмовиться. Тому що якщо він не буде контролювати національну валюту, так вирішувати, скільки сплачувати бюджетникам і пенсіонерам будуть, в кінцевому рахунку, не в Мінську, а в Москві.

Мені, звичайно, не вірили - але ніякої єдиної валюти союзної держави так з того часу і не з'явилося. Та й сама союзна держава - справжнісінька фікція. Однак сьогодні Олександр Лукашенко знову заговорив про єдиний рубль.

Але знову-таки - про єдиний рубль, а не заміну російським рублем білоруського. Лукашенко навіть не проти, щоб емісійний центр для цієї нової валюти розмістився в рідному для Путіна Санкт-Петербурзі, але як і раніше не готовий відмовитися від контролю над грошима. Тому що гроші - це чи не єдиний інструмент контролю Лукашенка над власним населенням. Є ще, звичайно, силовики. Але хто знає, кому вони будуть підкорятися тоді, коли не Лукашенко буде їм платити.

Лукашенко стверджує, що таким чином він реагує на пропозицію Путіна. Але виглядає це не як згода, а як відмова. Путін навряд чи пропонував білоруському колезі об'єднання валют. Швидше за все, російський президент повернувся до улюбленої кремлівської темі заміни білоруського рубля російським. Адже в Москві саме таке уявлення про рівноправну інтеграцію - все повинно бути нашим".

Джерело: Еспресо.ТV
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Нет тела - нет дела": Чиновник-шкуродер із Хмельницького, який волочив собаку за авто, намагався вбити тварину (фото)

вівторок, 19 листопад 2019, 19:45

Якщо суд визнає Володимира Б. винним, йому загрожує від п'яти до восьми років позбавлення волі. Справа чиновника-шкуродера в Хмельницькому, який прив'язав до автомобіля собаку, що нібито покусав його маму, і тягнув кілька кілометрів по асфальту, оброст...

"Путин едет на саммит в нормандском формате. Чем все закончится?" - російський журналіст

вівторок, 19 листопад 2019, 19:28

Відомо, що представники президентів чотирьох країн ще в жовтні узгодили «надзвичайно сухий» підсумковий документ. "У буксовавшего три года процесса прекращения необъявленной российско-украинской войны (не рискну назвать его мирным процессом) появились ...