"Коли у середині 90-х років я приїжджав до Білорусі, головною темою розмов місцевих жителів було швидке запровадження єдиної валюти союзної держави. Мої співрозмовники чомусь вважали, що якщо об'єднати російський і білоруський рубль, так вийде долар. А, може бути, і не долар. Просто російський рубль здавався сильнішим і передбачуванішим за білоруський", - пише оглядач Віталій Портников у своїй статті, передають Патріоти України, та продовжує:
"Я стверджував, що ніякої єдиної валюти не буде просто тому, що в Москві думають не про єдину валюту, а про заміну білоруського рубля російським. І ніхто не збирається надавати Олександру Лукашенку контроль над емісією єдиної валюти. А сам білоруський президент, звичайно ж, від такої емісії ніколи не відмовиться. Тому що якщо він не буде контролювати національну валюту, так вирішувати, скільки сплачувати бюджетникам і пенсіонерам будуть, в кінцевому рахунку, не в Мінську, а в Москві.
Мені, звичайно, не вірили - але ніякої єдиної валюти союзної держави так з того часу і не з'явилося. Та й сама союзна держава - справжнісінька фікція. Однак сьогодні Олександр Лукашенко знову заговорив про єдиний рубль.
Але знову-таки - про єдиний рубль, а не заміну російським рублем білоруського. Лукашенко навіть не проти, щоб емісійний центр для цієї нової валюти розмістився в рідному для Путіна Санкт-Петербурзі, але як і раніше не готовий відмовитися від контролю над грошима. Тому що гроші - це чи не єдиний інструмент контролю Лукашенка над власним населенням. Є ще, звичайно, силовики. Але хто знає, кому вони будуть підкорятися тоді, коли не Лукашенко буде їм платити.
Лукашенко стверджує, що таким чином він реагує на пропозицію Путіна. Але виглядає це не як згода, а як відмова. Путін навряд чи пропонував білоруському колезі об'єднання валют. Швидше за все, російський президент повернувся до улюбленої кремлівської темі заміни білоруського рубля російським. Адже в Москві саме таке уявлення про рівноправну інтеграцію - все повинно бути нашим".
23 лютого (8 березня за старим стилем) вірян відзначають день пам'яті священномученика Полікарпа, єпископа Смирнського. Крім того відзначається Тиждень м'ясопусний, про Страшний суд. За юліанським календарем - день пам'яті преподобного Прохора, чудотв...
1. Мета Трампа. . Примусити до укладання угоди на його умовах та під його особисті гарантії на період його чотирирічного терміну. . 2. Цільова аудиторія. . Політика Трампа спрямована на прихильників ізоляціонізму, яка завжди має значну підтримку с...