Такого висновку дійшли астрофізики в результаті вивчення космічного мікрохвильового фону, що залишився після Великого Вибуху. Про це повідомляє Independent.
Група вчених з університету Саутгемптона разом з колегами з Канади та Італії стверджують, що зображення, яке сприймає наш мозок, можна порівняти з переглядом 3D-фільму в кінотеатрі. Так само як і фільми ми сприймаємо глибину зображення, навіть якщо і розуміємо, що насправді все відбувається на пласкому екрані.
Ідея про голографічний Всесвіт була запропонована ще у 90-х роках. Згідно з гіпотезою Герарда т' Хофта, вся інформація, все що ми мислимо, вся наша 3D-реальність разом з часом - насправді міститься на пласкій поверхні та на її кордонах. У більш широкому сенсі, оскільки Всесвіт здається нам тривимірним, він може мати насправді двовимірну структуру, яка накладена на неймовірно великий космічний горизонт.
"Уявіть собі, що все, що ви бачите, відчуваєте і чуєте у трьох вимірах (і наше сприйняття часу) насправді виходить з плаского двовимірного поля," - сказав Костас Скендеріс, професор математичних наук в Університеті Саутгемптона.
Ідея схожа на звичайну голограму, де тривимірне зображення закодоване в двовимірній поверхні, як, наприклад, в голограмі на кредитній карті. Зазначається, що це дослідження могло б об'єднати два центральних аспекта фізики - загальної теорії відносності і квантову фізику.
"Голографія - величезний стрибок вперед у нашому уявленні про структуру і створення Всесвіту", - сказав професор Скендріс.
"У США розроблена система попереджень для кожного стихійного лиха, щоб запобігти жертвам серед цивільного населення. Однак в Україні, навіть під час загрози обстрілом експериментальною російською ракетою, за звичкою, евакуйовується тільки влада. Чи дов...
Мобілізаційний резерв України на сьогодні становить 3,7 млн людей. А загальна кількість громадян чоловічої статі віком від 25 до 60 років – 11,1 млн. Про це йдеться в інформації на інфографіці видання The Financial Times, передають Патріоти України. У ...