Kickstarter – це неповторний досвід. Підготовка і продуманість в цьому процесі – найважливіше. І дуже складно передбачити, що трапиться завтра. Наприклад, днями нас підтримав один з найвідоміших журналістів TechCrunch (Майк Бутчер – Ред.) І підкреслив, що дуже хоче випробувати пристрій. На жаль, зараз вільних гаджетів у нас немає, але влітку-восени спробувати зможуть всі, хто його замовляв, – говорить засновник і CEO Cтартап Назар Федорчук.
Започаткований львів'янами стартап Senstone, який запроектував кулон для перетворення голосових заміток у текстову форму, зібрав на сайті Kickstarter $300 тисяч.
Спочатку команда планувала зібрати на свій гаджет $50 тис., однак всього за 36 годин користувачі пожертвували українським розробникам більше, а в суботу, 18 березня, на рахунку проекту назбиралося вже $300 тис.
Кулон Senstone, діаметр якого становить не більше 3 см, а вага - 26 г, здатен записувати голосові замітки і зразу переводити аудіо в текст, який можна сортувати за шаблонами й темами. Пристрій може розпізнавати 7 мов та 3 дні працювати без підзарядки.
Засновник стартапу - львів'янин Назар Федорчук - почав працювати над проектом відразу після звільнення з роботи, два роки тому. Він зазначив, що більшість отриманих грошей витратять на першу партію кулонів і розвиток команди. "Для цих цілей ми не будемо залучати інвестиції. Але для розширення команди розробників і поповнення продуктової лінійки і маркетингу - ми відкриті для партнерства", - наголосив Федорук.
Як пише Захід, автори зібрали потрібні $50 тис. для запуску виробництва менше ніж за дві доби. Першу партію львівські винахідники запустять влітку. До цього часу пристрій вдосконалять і за півроку планують виготовити 5 тис таких кулонів. Тому зараз збільшують штат і шукають нових однодумців у команду.
Уже влітку 2016 роки команда створила робочий прототип і отримала перші передпосівні інвестиції від київського IoT Hub и Романа Кравченко. Роман – автор ідеї спробувати лайв-стрім старту кампанії на Kickstarter. Організовували Facebook-трансляцію на сторінку IoT Hub. За словами команди, трансляцію організовували в тому числі, щоб показати, як це робиться, іншим українським стартапам, які планують запускатися на Kickstarter.
На той час в команді було четверо людей, зараз – вже семеро, і ще п’ятеро працюють віддалено. Зараз Senstone шукає розробника бекенд і фахівця з machine learning.
За словами Назара, основну суму зібраних коштів витратять на першу партію і розвиток команди.
Для цих цілей ми не будемо залучати інвестиції. Але для розширення команди розробників і поповнення продуктової лінійки і маркетингу – ми відкриті для партнерства, – говорить він.
Зараз команда веде переговори з декількома заводами, які можуть допомогти з масовим виробництвом гаджета. Першим Бекер гаджет обіцяють доставити влітку або восени.
На порядку денному, безумовно, протягом найближчих тижнів будуть плани (задуми) сторін на зимову кампанію 2024-2025-го років... Тому, як на мене, протягом цього й частини наступного тижня, буде доцільним розглянути зразу з кількох "точек зору" це питан...
В нашому інфопросторі активно обговорюється питання про те, що це за ракета середньої дальності РС-26 "Рубеж" та чи дійсно у РФ її можуть запустити, ну і власне яка від неї може бути небезпека. Патріоти України пропонують ознайомитись з висновками експ...