Сергій Шовковий: "Зараз я мрію не виживати, а жити. А ще хочу поїхати на море"...

Пост про Воїна, нині вже у званні старшого лейтенанта, викликав бурю емоцій українців

Днями у групі "Патріоти України - єднаймося" Сергій Климко поширив пост Тараса Андрєєва, який той розмістив на своїй сторінці у Фейсбуці, про 22-річного командира танкового взводу Сергія Шовкового, інформують Патріоти України.

На фото красивий молодий чоловік без однієї ноги.... Гірке тавро війни, яку ми й досі чомусь називаємо АТО.

"Не відвертай своє обличчя і не перегортай відразу цю сторінку. Подивися нашому Герою в очі. Адже він воював не за себе, а за твою країну, а значить, що і за тебе теж.

До цієї війни, він був таким же, як і ти, здоровим і життєрадісним. Хотів знайти хорошу роботу, обзавестися сім'єю і мати купу діток. Але так сталося, що на нашу країну напали і він пішов на війну.

На війні вбивають людей і з Сергієм сталося горе. В бою він втратив ногу і став інвалідом. Лікарі, сказали, що він, взагалі дивом залишився живий", - йдеться в пості.

А далі Тарас висловив побажання, щоб всі ми не лише співчували нашим захисникам, яких війна зробила інвалідами, а всіляко допомагали їм. Хто чим може...Це тепер наш обов'язок.

І попросив репосту

До речі, минулого року Viva та ТСН представляли благодійний проект «Viva! Переможці». У спецвипуску було 18 приголомшливих історій життя героїв незалежної України. Серед яких був і Сергій Шовковий.

Сергій Шовковий, 22 роки, Київ, старший лейтенант.
Поранення отримав 2 серпня 2014 року під Луганськом, потрапивши під мінометний обстріл.

Про своє поранення і втрату лівої ноги цей молодий боєць, на диво, говорить з непідробним гумором: «Те, що немає однієї ноги, – це, звичайно, мінус. А плюсів я нарахував декілька: наприклад, можна заощадити на шкарпетках, і взимку мерзне тільки одна нога. І потім, мені крупно пощастило, що у мене все ж залишилася права нога». Вже рік, як Сергій непогано справляється з протезом, майже не звертає уваги на те, що у нього не вистачає однієї кінцівки й іноді, коли ненароком зачепить лівою ногою край тумбочки, може скрикнути за звичкою «ай», а потім раптом зрозуміє – зойкіт йде від голови, адже він не відчуває болю.

Хоча ще зовсім недавно болю було дуже багато. Розірвана міна пролетіла всього в якихось трьох метрах від хлопця, в результаті чого була уражена вся ліва частина тулуба: рука, черевна порожнина, спина і навіть правій нозі трохи дісталося. Сильно контуженого лейтенанта Шовкового винесли на плечах побратими. «У мене був такий підлеглий, який рази в три могутніший мене. Він, коли відтягнув мене на безпечну відстань, побачив, що я втрачаю свідомість, і дав мені два хороші ляпаси: «Сєрьога, не відлітай». Я йому ледь відповідаю: «Саша, я тебе зрозумів, без питань». А сам лежу і розумію: іще б трішечки і я б уже відлетів на небеса. У мене ніби відкрилося друге дихання, я зрозумів, мені ще рано вмирати, мені ж всього 21 рік, молодий, нежонатий і таке інше. Мені жити дуже захотілося в той момент. Потім завантажили мене у бойову машину і відвезли в польовий госпіталь. Звідти на гвинтокрилі до Харкова. Багато крові втратив, але весь цей час був при свідомості».

Із собою в госпіталь Сергій узяв три речі: мобільний телефон, гаманець і посвідчення офіцера. Він одразу зателефонував мамі і сказав, що живий. Гаманець, як він думав, міг йому знадобитися в тому випадку, якщо раптом він захоче соку, відправить медсестру в магазин по нього, а посвідчення – щоб менше діймали з питаннями хто він і звідки. Намагався завжди жартувати і не сприймати свої поранення всерйоз. «Я живий, а це головне, а хлопцям своїм сказав, що просто у відпустці, трохи відпочину і повернуся. У нас усі такі в родині – вирішили не хнюпитись – адже найгірше вже позаду. Навіть коли батько зайшов до мене в палату вперше, то з порога запитав: «Ти хоч магнітик з Луганська привіз?» Ми обидва розсміялися і обнялися», – згадує Сергій.

Це вже згодом, у київському військовому госпіталі, почалися довгі дні реабілітації та звикання до нового життя з протезом. «Я зрозумів, що всі проблеми, які були раніше, – це були не проблеми, а легко розв'язувані дрібниці. У свій 21 рік я по-новому почав вчитися ходити, лягати, сідати, думати, звикати з думками, що все тепер у житті буде по-іншому. Я й не думав сумувати, а тим більше впадати в депресію, як деякі – не бачать більше сенсу в житті і починають пити. Я собі думаю, не дарма ж мене Бог живим залишив, отже, треба використати цей шанс із користю. Мабуть, цей мій ентузіазм і підняв мене так швидко з лікарняного ліжка».

На протез Сергій став уже через два місяці, хоча після ампутації зазвичай дають на звикання півроку. «Спочатку було дуже боляче, навіть важко було пару кроків зробити. Почав тоді в Інтернеті про це читати і багато хто радив, що якщо відразу не станеш і не потерпиш, потім складніше буде. Моя ампутована нога пручалася протезові, вона його мовби виштовхувала. Але я сказав їй: «Якщо не будеш ходити, ображуся і поставлю тебе в куток», – сміючись, розповідає хлопець.

Сьогодні, вже у званні старшого лейтенанта, Сергій мріє, що може, через років десять, або коли вже піде на пенсію, побудує собі невеликий дерев'яний будиночок у селі десь на березі Дніпра, з маленькою лазнею, власним садом і пляжем. А до хазяйнування у будинку обов'язково долучиться дружина із сином – невід’ємна складова його мирного життя. «Зараз я мрію не виживати, а жити, – каже Сергій. – А ще хочу поїхати на море. Адже у своєму житті я тільки раз був на морі, і то, коли навчався на третьому курсі й був на стажуванні як командир взводу. А тепер хочу не поспішаючи вийти на пляж, лягти в шезлонг, взяти якийсь коктейль і позасмагати. Ось така у мене нехитра мрія, але можливостей її здійснити поки немає».

Усі кошти з продажу спецвипуску «Viva! Переможці» тоді підшли на розвиток сучасного протезування в Україні.

Пост Тараса Андрєєва набрав 1500 лайків і більше 2000 тисяч людей зробили поширення...


У своїх коментарях українці дякували молодому Герою, Воїну світла Сергію Шовковому,






Опублікував: Світлана Іваненко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Європейці виділяють кошти на житло для переселенців. А далі... починається великий корупційний шабаш від Мінрозвитку, - журналіст

п’ятниця, 4 квітень 2025, 23:00

"Україна не має, куди селити внутрішньо переселених осіб - їм просто нікуди вертатися: ані будинків, ні навіть містечок і сіл вже немає. Європейці виділяють кошти на житло для таких людей. А далі починається великий корупційний шабаш від Мінрозвитку. Я...

"Ідеальна ціль для морських дронів": Росіяни в Керчі будують гігантський десантний корабель

п’ятниця, 4 квітень 2025, 22:26

Росія будує в окупованому Криму величезний універсальний десантний корабель "Іван Рогов"‎ проєкту 23900. Як заявив в ефірі телемарафону капітан 1-го рангу запасу, колишній заступник начальника штабу ВМС ЗСУ Андрій Риженко, в окупантів можуть бути пробл...