Шпигунські штучки: На аукціоні у Британії виставлять радянські пристрої для розвідників (фото)

Радянське шпигунське обладнання було зібране за часів холодної війни.

Радянське шпигунське обладнання. Фото: Astonʼs Auctioneers12 липня у британському місті Дудлі в аукціонному домі Aston's Auctioneers & Valuers розпочнеться продаж радянського шпигунського обладнання, зазначають Патріоти України.

На ньому виставлять фотоапарати з прихованою камерою, камери, замасковані під портсигари, кишенькові ліхтарі, валізу, а також пристрій для знімання, вбудований у куртку.

Мініатюрна камера Riga Minox була першою, яка продавалася в магазинах Фото: Astonʼs Auctioneers25 лотів - це рідкісне та незвичне обладнання, зібране за часів холодної війни, коли Росія була просто великою частиною СРСР, а Німеччину розділили на 2 держави.

Неназвана особа, яка надала камери, збирала їх потай протягом останніх 30-40 років. Частину отримали контрабандою. Пристрої виготовлені у 1942 - 1990 роках. Потім Радянський Союз розвалився, розпочалася цифрова ера. Тому колекціонери мають обмежені можливості оцінити стиль та роботу обладнання старої школи, кажуть експерти.

Знімальний пристрій, замаскований під портсигар Фото: Astonʼs AuctioneerВсього є 16 камер. Плівковий фотоапарат Minox Riga - найменший із тих, що були у комерційному продажу. Виробляли його у латвійській Ризі з 1938 по 1943 роки. Серед колекції будуть представлені також мікро-кінокамери і пристрої, замасковані під звичайні предмети.

Є наприклад, мініатюрна камера "Аякс-12", захована у кофр від фотоапарату "Зеніт". Вона має розміри 77 мм х 41 мм Х 55 мм. Віконце об'єктива знаходиться під кріпленням ремінця кофра зліва. Воно відкривається, і камера робить знімок при натисканні на замасковану кнопку внизу. Мініатюрна кінокамера "Імбир" має розміри 16 мм. Замаскована у жіночій сумочці. Дає можливість знімати кіно без звуку. Одну камеру приховали в чоловічій куртці. Об'єктив має вигляд ґудзика, а кнопку пуску заховали у кишені.

Камера KIEV-30M, замаскована під кишеньковий ліхтарик Фото: Astonʼs AuctioneersСеред експонатів є радянський перископ C-215, який використовували радянська КГБ та східнонімецький Штазі, щоб зазирати поверх стін та за ріг будівлі.

"Важко визначити вартість предметів. Лише один чи два з них купують кожного року", - говорить представник аукціону Тім Голдсмит.

Джерело: Gazeta.ua
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Хіти тижня. "Як НАТО захистить українські кораблі при проході через Керченську протоку", - Маломуж

субота, 20 квітень 2019, 2:00

У НАТО, пообіцявши підтримку українським кораблям в Керченській протоці і Азовському морі, ухвалили політичне рішення. Це - стратегія щодо стримування російської агресії. Про це заявив екс-глава Служби зовнішньої розвідки України, генерал армії Микола ...

Хіти тижня. "Китайская "Гвоздика", или Как Украина может возродить производство старой советской самоходки", - Жирохов

субота, 20 квітень 2019, 1:00

"Время от времени в информации о нашем военно-промышленном комплексе проскакивают совершенно непонятные сообщения, которые появляются "ниоткуда" и так же в "никуда" уходят. Так было не раз и не два", - пише у своєму блозі військовий експерт Михайло Жир...