12 липня у британському місті Дудлі в аукціонному домі Aston's
Auctioneers & Valuers розпочнеться продаж радянського шпигунського
обладнання, зазначають Патріоти України.
На ньому виставлять фотоапарати з прихованою камерою, камери, замасковані під портсигари, кишенькові ліхтарі, валізу, а також пристрій для знімання, вбудований у куртку.
25
лотів - це рідкісне та незвичне обладнання, зібране за часів холодної війни,
коли Росія була просто великою частиною СРСР, а Німеччину розділили на 2
держави.
Неназвана особа, яка надала камери, збирала їх потай протягом останніх 30-40 років. Частину отримали контрабандою. Пристрої виготовлені у 1942 - 1990 роках. Потім Радянський Союз розвалився, розпочалася цифрова ера. Тому колекціонери мають обмежені можливості оцінити стиль та роботу обладнання старої школи, кажуть експерти.
Всього
є 16 камер. Плівковий фотоапарат Minox Riga - найменший із тих, що були у
комерційному продажу. Виробляли його у латвійській Ризі з 1938 по 1943 роки.
Серед колекції будуть представлені також мікро-кінокамери і пристрої,
замасковані під звичайні предмети.
Є наприклад, мініатюрна камера "Аякс-12", захована у кофр від фотоапарату "Зеніт". Вона має розміри 77 мм х 41 мм Х 55 мм. Віконце об'єктива знаходиться під кріпленням ремінця кофра зліва. Воно відкривається, і камера робить знімок при натисканні на замасковану кнопку внизу. Мініатюрна кінокамера "Імбир" має розміри 16 мм. Замаскована у жіночій сумочці. Дає можливість знімати кіно без звуку. Одну камеру приховали в чоловічій куртці. Об'єктив має вигляд ґудзика, а кнопку пуску заховали у кишені.
Серед
експонатів є радянський перископ C-215, який використовували радянська КГБ та
східнонімецький Штазі, щоб зазирати поверх стін та за ріг будівлі.
"Важко визначити вартість предметів. Лише один чи два з них купують кожного року", - говорить представник аукціону Тім Голдсмит.
"Схоже, десятиліття відносного економічного спокою (або принаймні передбачуваності) в Європі та Азії з тріском ідуть в минуле. Трамп вирішив поламати всі наявні схеми і вибудувати нові на початку своєї каденції, щоб отримати шанс бути переобраним на тр...
"Однією з з найстрашніших сторінок російсько-української війни, яку ще треба буде написати - стане оповідь про загибель Маріуполя. Доки він під окупацією - складно навіть встановити, на десятки чи на сотні тисяч жертв іде лік. Але українська держава ци...