Сюрпризів буде багато: Синоптики озвучили прогноз погоди в Україні на весь 2018 рік (фото)

Цього року морози в Україні вдарять лише в кінці зими, а літо буде спекотним і дощовим.

Фото: УНІАН.У 2018 році морози в Україні вдарять лише в кінці зими, а літо буде спекотним і дощовим. Весна в цьому році буде прохолодною і сирою. Про це розповів народний синоптик Леонід Горбань, передають Патріоти України.

"Рік Венери - більше сирої, ніж сухої. Весна очікується прохолодна і сира: холодний березень, також не жаркими і посушливими квітень і березень. Літо - вологе і помірно тепле. Роки Венери врожайні на колосові культури, але небезпека в тому, що в період їхнього збирання бувають сильні дощі, що носять затяжний характер і призводять до втрати врожаю. Осінь спочатку тепла, потім холодна, вже в кінці жовтня можливі морози. Зима помірна, спершу суха, потім холодна, дуже сніжна, що призведе до великого розливу річок", - повідомив Горбань. Водночас в Укргідрометцентрі вважають, що 2018 рік в Україні буде дуже мінливим.

"2018 рік очікується середньостатистичним, можливо, більш дощовим, ніж зазвичай. Як і в попередні 2-3 роки через глобальне потепління можливі часті перепади температур, особливо влітку - жарка погода ненадовго зміниться прохолодною, потім знову спека, знову грози", - каже заступник начальника Укргідрометцентру Анатолій Прокопенко. Провідний науковий співробітник інституту геофізики НАН України Світлана Бойченко зазначила що в погодних "гойдалках" винно багато факторів.

"Є кілька гіпотез, чому погода зараз поводиться дивно. Це і процеси довгого періоду на Сонці (невідомі 11-річні, а 60-річні цикли), і активізація вулканічної діяльності, і Світовий океан, який пов'язує парникові гази, то знову віддає їх в атмосферу, це теж знижує або підвищує температуру", - говорить вона. За словами Бойченко, за останні 10 років стала проявлятися і річна кліматична аномалія, літо стає більш спекотним.

"Ми очікуємо, що після 2020 року аномалії вщухнуть. Цей процес вже почався, і з кожним роком температурні амплітуди стають все меншими і до 2030 року таких різких перепадів, як зараз ми спостерігаємо, не стане", - наголосила вона.


Опублікував: Олександр Смаглюк
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

У луцькому видавництві ''Терен'' народини ''Монастирської пралі''

четвер, 22 лютий 2024, 1:55

Приєднуйтесь до торжества! Відпускаю у вільне плавання новий свій твір, роман крайніх днів моїх — ''Монастирська праля''. Олександр Горобець. ...