
Росію можна притягнути до відповідальності за незаконний видобуток газу на шельфі анексованого Криму, повідомляють Патріоти України з посиланням на Главред. У цьому можуть допомогти механізми міжнародних судів.
Таку думку висловив президент Центру глобалістики "Стратегія ХХІ", експерт із питань енергетики Михайло Гончар. Він зазначив, що з початку захоплення Криму фейковим підприємством "Чорноморнафтогаз", що працює під керівництвом російської адміністрації, з українських родовищ на мілководному шельфі Чорного моря було вкрадено понад 7 мільярдів кубометрів газу.
"Ймовірно, Росія відмовиться від використання цього газу після того, як буде введений в експлуатацію газопровід із Тамані до Криму через Керченську протоку", – припустив Гончар.
"У Москві чудово розуміють, що шельфові родовища, з яких крадеться газ, до Криму відношення не мають, і рано чи пізно доведеться нести відповідальність за незаконно присвоєне чуже майно і компенсувати завдані збитки", – пояснив експерт.
Він також додав, що окупанти не можуть інвестувати у ці родовища. Усе тому, що в такому разі російські компанії потраплять під санкційний режим, а місцева влада не має належних інвестиційних ресурсів, тому на сьогодні спостерігається падіння газовидобутку на родовищах.
Після атаки безпілотників Сил оборони України у ніч проти 21 червня пожежі зафіксовано на поромах у районі порту "Кавказ" на Таманському півострові, Краснодарського краю РФ. Відповідні кадри публікує Telegram-канал Exilenova+, передають Патріоти Україн...
Окупанти почали намагатися захистити свої логістичні шляхи від українських ударів. Про це повідомив радник міністра оборони України Сергій (Флеш) Бескрестнов у Telegram-каналі, передають Патріоти України. "Як я й очікував, ворог не став просто так сиді...