Росію можна притягнути до відповідальності за незаконний видобуток газу на шельфі анексованого Криму, повідомляють Патріоти України з посиланням на Главред. У цьому можуть допомогти механізми міжнародних судів.
Таку думку висловив президент Центру глобалістики "Стратегія ХХІ", експерт із питань енергетики Михайло Гончар. Він зазначив, що з початку захоплення Криму фейковим підприємством "Чорноморнафтогаз", що працює під керівництвом російської адміністрації, з українських родовищ на мілководному шельфі Чорного моря було вкрадено понад 7 мільярдів кубометрів газу.
"Ймовірно, Росія відмовиться від використання цього газу після того, як буде введений в експлуатацію газопровід із Тамані до Криму через Керченську протоку", – припустив Гончар.
"У Москві чудово розуміють, що шельфові родовища, з яких крадеться газ, до Криму відношення не мають, і рано чи пізно доведеться нести відповідальність за незаконно присвоєне чуже майно і компенсувати завдані збитки", – пояснив експерт.
Він також додав, що окупанти не можуть інвестувати у ці родовища. Усе тому, що в такому разі російські компанії потраплять під санкційний режим, а місцева влада не має належних інвестиційних ресурсів, тому на сьогодні спостерігається падіння газовидобутку на родовищах.
"Схоже, десятиліття відносного економічного спокою (або принаймні передбачуваності) в Європі та Азії з тріском ідуть в минуле. Трамп вирішив поламати всі наявні схеми і вибудувати нові на початку своєї каденції, щоб отримати шанс бути переобраним на тр...
"Однією з з найстрашніших сторінок російсько-української війни, яку ще треба буде написати - стане оповідь про загибель Маріуполя. Доки він під окупацією - складно навіть встановити, на десятки чи на сотні тисяч жертв іде лік. Але українська держава ци...