Росію можна притягнути до відповідальності за незаконний видобуток газу на шельфі анексованого Криму, повідомляють Патріоти України з посиланням на Главред. У цьому можуть допомогти механізми міжнародних судів.
Таку думку висловив президент Центру глобалістики "Стратегія ХХІ", експерт із питань енергетики Михайло Гончар. Він зазначив, що з початку захоплення Криму фейковим підприємством "Чорноморнафтогаз", що працює під керівництвом російської адміністрації, з українських родовищ на мілководному шельфі Чорного моря було вкрадено понад 7 мільярдів кубометрів газу.
"Ймовірно, Росія відмовиться від використання цього газу після того, як буде введений в експлуатацію газопровід із Тамані до Криму через Керченську протоку", – припустив Гончар.
"У Москві чудово розуміють, що шельфові родовища, з яких крадеться газ, до Криму відношення не мають, і рано чи пізно доведеться нести відповідальність за незаконно присвоєне чуже майно і компенсувати завдані збитки", – пояснив експерт.
Він також додав, що окупанти не можуть інвестувати у ці родовища. Усе тому, що в такому разі російські компанії потраплять під санкційний режим, а місцева влада не має належних інвестиційних ресурсів, тому на сьогодні спостерігається падіння газовидобутку на родовищах.
Демонстративний запуск росіянами балістичного носія ядерної зброї по Україні, відповідні попередження посольства США напередодні, повернення ядерної риторики у марення кремлівських безумців, – викликають в памʼяті суспільствознавчі студії. "Текст трохи...
"Схоже, своєю заявою щодо Криму президент України послав західним лідерам сигнал, що готовий сідати і домовлятися. Путін - стоїть на своїх, давно озвучених позиціях. Чи вдасться дуету американських президентів Байдена і Трампа за допомогою певних дій і...