Кисень з Землі потрапив на Місяць 2,5 мільярда років тому. Японські вчені виявили на Місяці "сліди життя" — кисень з атмосфери Землі.
Про це повідомляє Nature Astronomy.
Фахівці проаналізували дані, отримані з японського супутника SELENE, який виявив у місячному реголіті (поверхневому шарі сипкого місячного ґрунту - ред.) на глибині декілька мікрон кисень.
Останній почав потрапляти туди з атмосфери Землі приблизно, як вважають вчені, 2,5 мільярда років тому, якраз тоді, коли в атмосфері планети вперше з'явився значний вміст кисню. Автори дослідження відзначають, що таким чином супутнику вдалось зберегти стародавню матерію Землі.
Супутник SELENE був запущений 14 вересня 2007 року і припинив своє існування 10 червня 2009 року. Апарат став другим штучним супутником Місяця, запущеним Японією. У завдання місії входило дослідження походження супутника і будови його поверхні.
"У США розроблена система попереджень для кожного стихійного лиха, щоб запобігти жертвам серед цивільного населення. Однак в Україні, навіть під час загрози обстрілом експериментальною російською ракетою, за звичкою, евакуйовується тільки влада. Чи дов...
Мобілізаційний резерв України на сьогодні становить 3,7 млн людей. А загальна кількість громадян чоловічої статі віком від 25 до 60 років – 11,1 млн. Про це йдеться в інформації на інфографіці видання The Financial Times, передають Патріоти України. У ...