Кисень з Землі потрапив на Місяць 2,5 мільярда років тому. Японські вчені виявили на Місяці "сліди життя" — кисень з атмосфери Землі.
Про це повідомляє Nature Astronomy.
Фахівці проаналізували дані, отримані з японського супутника SELENE, який виявив у місячному реголіті (поверхневому шарі сипкого місячного ґрунту - ред.) на глибині декілька мікрон кисень.
Останній почав потрапляти туди з атмосфери Землі приблизно, як вважають вчені, 2,5 мільярда років тому, якраз тоді, коли в атмосфері планети вперше з'явився значний вміст кисню. Автори дослідження відзначають, що таким чином супутнику вдалось зберегти стародавню матерію Землі.
Супутник SELENE був запущений 14 вересня 2007 року і припинив своє існування 10 червня 2009 року. Апарат став другим штучним супутником Місяця, запущеним Японією. У завдання місії входило дослідження походження супутника і будови його поверхні.
Військовий експерт Defense Express Іван Киричевський зазначив в етері телеканалу "Еспресо", що росіяни не мають суттєвого просування, що свідчить про проблеми у їхньому військовому управлінні, передають Патріоти України. "На фронті спостерігається клас...
Російські пропагандисти у Стамбулі влаштували штовханину, намагаючись прорватися до очільника української делегації на перемовинах із російською стороною про припинення – міністра оборони Рустема Умєрова. Відповідне відео оприлюднила журналістка «Новин...