Кисень з Землі потрапив на Місяць 2,5 мільярда років тому. Японські вчені виявили на Місяці "сліди життя" — кисень з атмосфери Землі.
Про це повідомляє Nature Astronomy.
Фахівці проаналізували дані, отримані з японського супутника SELENE, який виявив у місячному реголіті (поверхневому шарі сипкого місячного ґрунту - ред.) на глибині декілька мікрон кисень.
Останній почав потрапляти туди з атмосфери Землі приблизно, як вважають вчені, 2,5 мільярда років тому, якраз тоді, коли в атмосфері планети вперше з'явився значний вміст кисню. Автори дослідження відзначають, що таким чином супутнику вдалось зберегти стародавню матерію Землі.
Супутник SELENE був запущений 14 вересня 2007 року і припинив своє існування 10 червня 2009 року. Апарат став другим штучним супутником Місяця, запущеним Японією. У завдання місії входило дослідження походження супутника і будови його поверхні.
Після того, як президент України Володимир Зеленський опублікував у себе в соціальних мережах відео з громадянами Китаю, які опинилися в полоні ЗСУ, МЗС Китаю відповіло, що перевіряє заяви української сторони і що не підтримує участь своїх громадян "у ...
Колишній радник мера Маріуполя та керівник Центру вивчення окупації Петро Андрющенко перерахував, хто зараз фактично керує окупованими територіями, передають Патріоти України. «По суті, це буде дві людини, з таких публічних, окрім керівників Федерально...