Соборування у житті православного християнина

У період Великого посту по традиції у багатьох храмах прийнято звершувати соборування. Іншими словами – це таїнство Єлеосвячення. Воно передбачає помазання тіла єлеєм.

Таїнство звершують у разі, якщо його потребує хвора людина, оскільки під час соборування на хворого призивається Божа благодать, яка зціляє духовні і тілесні немочі.

Щодо назви самого таїнства, його прийнято називати “соборуванням”, оскільки в ідеалі звершується “собором” з семи священиків.

Таїнство Соборування має свою історію, яка сягає апостольських часів, адже саме апостоли отримали від Ісуса Христа владу “зцілювати хвороби”. Так, в Євангелії від Марка сказано, що апостоли “багатьох хворих мазали оливою і зціляли” (Мк. 6:13).

Під час звершення таїнства Соборування читається сім текстів з послань апостолів і сім – з Євангелія. Після кожного читання священик помазує чоло, губи, груди і руки хворої людини освяченою олією – єлеєм. Коли останній раз читається Священне Писання, кладеться розкрите Євангеліє на голову людини, яка соборується, і священнослужитель молиться про прощення їй гріхів.

Практична сторона таїнства наступна: Єлеосвячення вимагає від людини відразу два важливих у її житті моменти – це віри і покаяння. Максимальний результат для людини, яка соборується з вірою і кається у своїх гріхах –зцілення як вільний дар Всеблагого люблячого Бога. Тобто, це не результат якихось зовнішніх дій або, як у народі кажуть магічний ритуал, результатом якого повинно стати неодмінне фізичне зцілення, а зцілення тілесної і душевної немочі.

Після таїнства Соборування або перед ним православні, як правило, намагаються посповідатися та причаститися. Груба помилка, якщо хтось думає, що Соборування замінює Сповідь або Причастя.

До Соборування як і до будь-якого таїнства необхідно приступати зі страхом Божим та вірою – це найважливіший його аспект.

Опублікував: Тетяна Сокот
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Ритуал смены вождя в Кремле таки решили запустить, если не передумают на ходу, как с поправками и карантином", - Климовський

субота, 28 березень 2020, 14:45

Хори, наречені, журавлі і скафандри - це, звичайно, здорово, але загальна ситуація для кремлівських складається настільки нездорово, що їм доводиться вести переговори про умови повернення Криму. "Песков, пресс-секретарь Путина, повторно в понедельник 2...

У ЗСУ відтепер новий головнокомандувач, а також начальник Генерального штабу та командувач Об'єднаних сил

субота, 28 березень 2020, 14:29

Президент здійснив нові призначення у Збройних силах України. Президент Володимир Зеленський розділив посади головнокомандувача Збройних сил України та начальника Генерального штабу. Про це йдеться в указі президента від 27 березня, опублікованому в су...