Сире м'ясо, трава, соснові зерна та комахи: вчені з'ясували меню древніх європейців

Дослідивши зубний наліт, вчені дізналися, що входило в меню 1,2 мільйона років тому.

Близько 1,2 млн років тому територію сучасної Європи населяли гомініди, яким доводилося харчуватися сирим м'ясом, так як вони не могли розпалити вогонь.

Як пише видання Naturwissenschaften, до такого висновку вчені прийшли після вивчення знайдених у 2007 році в печері Сіма дель Елефанте в Іспанії останків предка людини зі збереженими на зубах частинками їжі.

Ретельно дослідивши зубний наліт, вчені дізналися, що входило в меню стародавніх людей. Крім сирого м'яса, предки людини їли траву, соснові пилкові зерна, а також не гребували комахами. Судячи з присутності в зубному нальоті частинок деревини, гомініди, можливо, користувалися зубочистками, якщо, звичайно, вони не їли дерева.

Але вони навіть уявити собі не могли, що їжа, приготована на вогні, набагато смачніше. Ніяких свідчень термічної обробки їжі дослідники не знайшли. Якби це було не так, в зубному нальоті обов'язково були присутні частинки вугілля, але, на жаль, їх там не виявилося.

Опублікував: Evora
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Мистецтво жонглювання фактами: У Авакова оприлюднили підрахунки щодо чисельності “Ходи Гідності” і “Маршу захисників”

субота, 24 серпень 2019, 17:24

МВС традиційно вміє так рахувати кількість людей на зібраннях, щоб догодити кожній чинній владі. Всі, хто пильно слідкував сьогодні за подіями на Майдані Незалежності помітили, що марш ветеранів був помітно чисельніший за офіційну "Ходу Гідності". У МВ...

Хіти тижня. Проти Коломойського в Україні зріє заколот: Запеклі вороги об'єднались, аби скинути ненависного "делателя королей", - мережа

субота, 24 серпень 2019, 17:00

Ігор Валерійович після перемоги Зеленського своїми гіперактивними атаками на всіх і вся зумів зробити здавалося б неможливе - об'єднати проти себе начебто і "зрадників" і "патріотів". Вирішальна сутичка намічається на осінь. В вищих політичних колах Ук...