Сире м'ясо, трава, соснові зерна та комахи: вчені з'ясували меню древніх європейців

Дослідивши зубний наліт, вчені дізналися, що входило в меню 1,2 мільйона років тому.

Близько 1,2 млн років тому територію сучасної Європи населяли гомініди, яким доводилося харчуватися сирим м'ясом, так як вони не могли розпалити вогонь.

Як пише видання Naturwissenschaften, до такого висновку вчені прийшли після вивчення знайдених у 2007 році в печері Сіма дель Елефанте в Іспанії останків предка людини зі збереженими на зубах частинками їжі.

Ретельно дослідивши зубний наліт, вчені дізналися, що входило в меню стародавніх людей. Крім сирого м'яса, предки людини їли траву, соснові пилкові зерна, а також не гребували комахами. Судячи з присутності в зубному нальоті частинок деревини, гомініди, можливо, користувалися зубочистками, якщо, звичайно, вони не їли дерева.

Але вони навіть уявити собі не могли, що їжа, приготована на вогні, набагато смачніше. Ніяких свідчень термічної обробки їжі дослідники не знайшли. Якби це було не так, в зубному нальоті обов'язково були присутні частинки вугілля, але, на жаль, їх там не виявилося.

Опублікував: Evora
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Хіти тижня. Новий "фронт": "Москва ударилась в отлучение Черногории", - Климовський

середа, 22 січень 2020, 2:00

"Получение год назад Томоса православной церковью Украины дало толчок процессам, подобным борьбе за инвеституру и Реформации, шедшим в Европе 700-500 лет назад. Теперь можно непосредственно ощутить, насколько создание СССР было актом регресса, затормоз...

Хіти тижня. "Коли зуби згниють", - політолог про повернення Донбасу (відео)

середа, 22 січень 2020, 1:00

Відомий український політолог і блогер Кирило Сазонов спрогнозував, що Україні не вдасться повернути Донбас протягом найближчих п'яти років. У програмі "Гостре питання" на ObozTV Сазонов прокоментував заяву тимчасового повіреного у справах США в Україн...