Таємниці острова Пасхи зберігають свої покрови

Проте дослідники не залишають спроб їх розкрити.

Фото: uainfo.org

Острів Пасхи - одне з найбільш ізольованих місць в світі. Клаптик землі площею 164 квадратних кілометри та материк поділяють 3,5 тисячі кілометрів, а найближчий населений острів Піткерн знаходиться в 2200 кілометрах від острова, розповідають Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.

Відкрили в 1722 році острів голландські мореплавці виявили на ньому людей, за рівнем технічного розвитку знаходяться на стадії кам'яного віку, і сотні величезних статуй, над походженням і призначенням яких ламає голови не одне покоління вчених. Ми ж вирішили розібратися, чому припинилося будівництво кам'яних велетнів і куди пропали корінні жителі острова.

По всьому острову в цілому розкидано 887 статуй. Висота їх варіюється від 2-х до 22 метрів, а важать моаї від 20 до 80 тонн. Більшість статуй були висічені у каменоломнях вулкана Рано Рараку з крупноблочного тахілітового базальтового туфу або туффіти. Але кілька статуй були зроблені з іншого каменю, такого як трахіт, червона базальтова пемза, базальт і муджіеріт. 255 статуй розміщені на церемоніальних і похоронних платформах аху. 45% всіх моаї (397 кам'яних статуй) зосереджено в районі вулкана Рано Рараку, при цьому частина з них так і не вирубана до кінця.

Вважається, що для рапануйцев статуї уособлювали богів, від яких залежала погода та врожай. Поруч з ідолами вони палили багаття і влаштовували танці, щоб задобрити своїх покровителів.

Будівництво бовванів позначалося на лісових ресурсах острова. Переміщення статуй за допомогою каменів, мотузок і колод і ритуальні багаття поруч з ними привели до збезлісення острова. Висаджуванням нових дерев ніхто не займався. Коли запаси деревини остаточно вичерпалися, на острові почався голод. Між «довговухими» поселенцями з Перу і «коротквухими» полінезійцями почалася війна. Статуї скидали з постаментів, більше не вірячи в їх силу. Передбачається, що з огляду на недоліки ресурсів на острові почав розвиватися канібалізм.

Процес самознищення колись ізольованою екосистеми і її корінних жителів погіршили мореплавці. Після відкриття голландцями острів перетворився на місце паломництва моряків, які мріяли своїми очима побачити «первісних» людей і гігантські кам'яні статуї. Для острова і його жителів контакт з цивілізацією став не менш згубним, ніж міжусобні війни.

З собою моряки завозили невідомі раніше остров'янам хвороби та небачені для них предмети. Висаджують на острів разом з моряками щури знищували останні насіння пальм. У 19 столітті багатьох рапануйців забрали в рабство. В результаті й без того нечисленне населення острова до 1877 року скоротилося до 111 осіб.

Секрет виготовлення і переміщення гігантських статуй останні рапунуйці забрали з собою в могили. Попри численні експерименти вчених і археологів, їм так і не вдалося наблизитися до розгадки таємниці, як купка аборигенів з примітивними знаряддями праці могла пересувати по острову статуї вагою кілька десятків тонн і надягати на їхні голови каміння шапки вагою в пару тон.

Опублікував: Олекса Хвацький
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Британський юрист Джейсон МакК`ю: «Я хочу бути скалкою в дупі Прігожіна і Путіна»

четвер, 8 грудень 2022, 4:00

Як Україні і українцям отримати належне правосуддя і справедливі репарації. Британський юрист Джейсон МакК’ю довгі роки представляє інтереси жертв терору, допомагаючи їм досягти справедливості та отримати компенсації за свої страждання. Будучи співзасн...

Удар ЗСУ по аеродрому Енгельса для росіян так само жахливо як і по Кремлю і жахливіше ніж по Кримському мосту - Шейтельман (відео)

четвер, 8 грудень 2022, 1:00

Уже не вперше Залужний переграв путіна.... Але ми не втомимось щоразу цьому радіти... ППО Саратовської області було покликано успішно протистояти повномасштабному нападу США на Енгельс. Адже там базується костяк російської стратегічної авіації, невід'є...