"Лусне маленька судинка - і все": Із Сенцовим це може статися у будь-який момент, - Глузман

Сенцов грає з вогнем. Те саме роблять ті, хто його утримує, вважає колишній політв'язень і дисидент, голова Асоціації психіатрів України Семен Глузман.

Навіть якщо ув'язненому у РФ українському режисеру Олегові Сенцову примусово вводять підтримувальні ін'єкції, через тривале голодування він може померти в будь-який момент, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" колишній політв'язень і дисидент, голова Асоціації психіатрів України Семен Глузман, передають Патріоти України.

"Якщо хтось в Україні буде розповідати про стан Сенцова – не вірте. Інформація адвоката не прояснює ситуації зі станом здоров'я політв'язня. Якби Олег перебував в умовах, у яких голодував я, він би вже мав померти. Тому що тоді ніяк тих, хто голодував, не підтримували і не вводили їм жодних ін'єкцій. Але Сенцову щось таки роблять. Однак, фактично, це не має значення. Ви ж розумієте, трісне маленька судинка – і все. Із Сенцовим це може статися у будь-який момент. З огляду на наявну інформацію, він скоро буде в стані агонії", – сказав Глузман.

На його думку, президент РФ Володимир Путін не піде на поступки в питаннях, які стосуються українського режисера. "Сенцов грає з вогнем. Те саме роблять ті, хто його утримує. Якщо Сенцов і виживе, не факт, що він відновиться. Це насправді велике питання. Путін же не поступиться. Він не може цього зробити. Звичайно, не можна сказати, що його зовсім не хвилює доля Сенцова. Але Путін досить цинічна людина. Він розуміє, що спочатку всі покричать, потім поплачуть, а потім забудуть. Тому, думаю, на поступки росіяни вже не підуть", – підкреслив Глузман.

Сенцова було засуджено у РФ до 20 років позбавлення волі 25 серпня 2015 року. Російський суд визнав його винним у створенні в Криму терористичної спільноти і керівництві нею, спробі придбання вибухових пристроїв і незаконному зберіганні вогнепальної зброї та боєприпасів, двох терористичних актах та підготовці ще одного теракту. Сенцов своєї провини не визнав.

14 травня 2018 року режисер оголосив безстрокове голодування в колонії міста Лабитнангі. Він висунув вимогу звільнити 64 українських політв'язнів, але себе до списку не заніс.

21 червня адвокат політв'язня Дмитро Дінзе розповів, що на 26-й день голодування у Сенцова була кризаі його відвезли до лікарні за межі колонії. Тоді він відмовився від примусового годування. 20 липня адвокат заявив, що приблизно два тижні тому в Сенцова сталася друга криза, він почав приймати поживну суміш.

7 серпня Дінзе повідомив, що стан Сенцова погіршився: у нього анемія і проблеми із серцем. Адвокат додав, що режисер проти переведення у цивільну лікарню, тому що "завідувач реанімаційного відділення агресивно до нього ставиться і, ймовірно, може лише нашкодити йому". За його словами, за час голодування режисер схуд на 30 кг. Цього самого дня в управлінні Федеральної служби виконання покарань Росії в Ямало-Ненецькому автономному окрузі заявили, що стан Сенцова задовільний.

Дінзе не відкидає, що російська влада може дати померти Сенцову для науки іншим ув'язненим. 8 серпня сестра українського режисера Наталія Каплан повідомила, що стан політв'язня катастрофічно поганий.

Джерело: Гордон
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"В Кремле поняли, что бренд "Путин" для РФ себя уже окончательно исчерпал", - історик Климовський

четвер, 22 жовтень 2020, 12:45

Якщо війна в Карабасі вбила зовнішньополітичну складову доцільності для збереження бренду "Путін", то протести в Хабаровську і революція в Білорусі вбивають і внутрішньополітичну. "Бренд "Путин" потерял окончательно всю свою ценность в глазах кремлёвск...

"НБУ сыграл в "хитросделанного Джо", доверия у Запада после такого решения не будет", - фінансист Фурса

четвер, 22 жовтень 2020, 12:15

Українці завжди цінували можливість кинути іншого. І хитрозробленість для когось із нас може бути зовсім не пороком... "Перераспределение полномочий в Нацбанке таким образом, чтобы сделать из Рожковой свадебного генерала, видится по-разному с разных ст...