BBC опублікувало надгучну новину. У червні 2017 року президент України Петро Порошенко зустрівся з президентом США Дональдом Трампом. Короткі переговори, спільне фото, потискання рук – протокол. Проблема в тому, що офіційними каналами вдалось домовитись лише про те, щоб тихенько завести Порошенка у кабінет до Трампа під час наради і зробити фото. Про це у своїму відеоблозі "Підсумки дна" на каналі 24 розповідає журналіст-розслідувач Денис Бігус, зазначають Патріоти України.
Він вважає, що це відверто принизливо і неефективно.
"Через хитрий ланцюжок, Адміністрація Президента за допомогою лояльного до Порошенка нардепа приєднала американський благодійний фонд, який познайомив їх ще з кимось, і зрештою вийшли на адвоката Трампа. Той за 600 тисяч доларів збільшив час зустрічі до тієї відмітки, за якою її вже можна назвати переговорами," – зазначає розслідувач.
В АП одразу заявили, що все брехня, чим створили класичну ситуацію "слово проти слова". От тільки в одному випадку це слово ВВС, а в іншому – слово Адміністрації Президента. Ключова проблема в тому, що в обох випадках доведеться все ж таки вірити на слово, адже доказів не буде.
"Описане ВВС цілком вкладається в традиційний метод вирішення питань. Зрештою, якщо обійти правила вартує всього лише півмільйона доларів, то в чому взагалі проблема? Тим більше, наполягають симпатики президента, це були вкрай ефективні переговори. Україна після них отримала "Джавеліни". Це велика міжнародна політика, і якщо Порошенко зі своєї кишені виклав півмільйона доларів на користь всій країні, то йому лише подяка", – розмірковує Бігус.
Водночас, журналіст наголошує, що проблема таки є. По-перше, йдеться про великий хабар оточенню президента США. А по-друге, йдеться про хабар за організацію зустрічі в країні, де узаконений лобізм.
"Парадокс в тому, що заплатити за організацію зустрічі з Трампом – можна, але спеціальній людині, внесеній в перелік офіційних лобістів. Такий самий платіж не офіційному лобісту – скандал, кримінальне переслідування, тюремне ув’язнення. Піти неймовірно ризикованим шляхом хабара за кількахвилинну зустріч, коли є можливість офіційного лобіювання можна. Як герой "Золотого теля" Шура Балаганов, який, отримавши значний капітал, попався на крадіжці порожнього гаманця у трамваї," – сказав він.
Бігус додав: головне – ця історія продемонструвала, що неповага до правил не працює і що розвинуті інституції відрізняють лобізм від хабара.
Президент Сполучених Штатів Джо Байден намагається витиснути максимум допомоги для України до завершення своїх повноважень, які добігають кінця на початку 2025 року. Зокрема, в Адміністрації розглядають можливість повернення ядерної зброї. Про це повід...
Російські окупанти планували наступальну операцію на Харківському та Сумському напрямку 1−15 червня 2024 року. Про це NV повідомило високопоставлене джерело в ЗСУ, передають Патріоти України. Підготовку до нового наступу окупанти завершили наприкінці т...