Ціни на паливо 2017: як паливо реагує на курс долара

Від чого залежить ціна бензину розповів директором роздрібної торгівлі Амік Україна Разгайтис Кястутіс .

Від чого залежить ціна бензину розповів директором роздрібної торгівлі Амік Україна Разгайтис Кястутіс .

Ціни на паливо в 2016 році

У 2016 році спостерігалася тенденція зростання роздрібних цін на нафтопродукти за винятком скрапленого газу, який в кінці літа різко подорожчав, а на початку осені ціни трохи знизилися.

Основним чинником зростання стало зміна кон’юнктури ринку поставок. Нові обмеження щодо імпорту нафтопродуктів диверсифікували напрями поставок, що й призвело до зростання цін.

Чому паливо дорожчає

На ціну палива вплив мають наступні основні фактори: рівень оподаткування, тобто ставки акцизу і ПДВ, світові біржові котирування на нафту і нафтопродукти, а також ставки валюти.

Від того, як будуть змінюватися ці фактори і буде в основному залежати тенденція зміни цін. Також важливим фактором є і внутрішні обмеження щодо імпорту нафтопродуктів. Як, наприклад, нові вимоги на імпорт ЗВГ створили дефіцит, що призвело до зростання ціни на ринку.

Як паливо реагує на курс долара

Курс долара є одним з основних факторів в ціноутворенні. Однозначної відповіді немає, оскільки немає сувороъ пропорційності впливу одного фактора на ціну.

Що буде, якщо долар стане по 30 грн

Звісно, це призвело б до подорожчання. Але точно спрогнозувати рівень цін неможливо, оскільки це лише один з факторів. Щось більш точно прогнозувати можливе лише при розумінні сукупності змін всіх факторів.

Прогноз на 2017 рік

Зважаючи на останні новини, що країни-члени ОПЕК на саміті у Відні погодилися знизити видобуток нафти всередині картелю (скорочення заплановано з 1 січня і триватиме півроку), а також прогнозу, що буде падіння національної валюти, проглядається тенденція зростання цін на паливо в 2017 році.

Згідно з новим законопроектом, з 1 квітня 2017 року ставка акцизу на бензини повинна збільшитися зі 171 євро за 1000 літрів до 213,5 євро.

Джерело

Опублікував: Evora
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Масштабна пожежа спалахнула у магазині на Закарпатті (фото, відео)

субота, 7 грудень 2019, 20:30

Площа загоряння на момент прибуття пожежних на місце становила близько 2000 кв.метрів. У селищі Буштино Тячівського району Закарпатської області в суботу, 7 грудня, сталася масштабна пожежа в магазині будівельних матеріалів. Повідомлення про інцидент н...

Пожежа в Одеському коледжі: Кількість жертв продовжує зростати

субота, 7 грудень 2019, 20:18

Станом на 18.10 суботи на місці пожежі виявлено ще двоє загиблих. На цей час здійснюється ідентифікація тіл.