За словами полковника британської армії Глена Гранта, стан української армії покращився порівняно з 2014 роком, але це - результат безладної реформи. Українська армія вже в рази краща, ніж у 2014 році, однак ЗСУ має ще занадто багато слабких місць, які можуть зіграти на руку президенту РФ Володимиру Путіну. Таку думку висловив полковник британської армії у відставці Глен Грант під час виступу на Львівському безпековому форумі, передають Патріоти України.
Перша слабка сторона ЗСУ, за словами Гранта, - все ще радянська система підготовки та освіти, відсутність комплексного навчання.
"Структури не пристосовані до сучасних умов війни", - вважає британський військовий. Він також зазначив, що в ЗСУ недостатньо особового складу та мобільності для перекидання військ у разі потреби.
Централізація прийняття рішень - ще один недолік, підкреслив Грант. Одного глави Генштабу Віктора Муженка недостатньо, оскільки переговори і зустрічі теж входять в його обов'язки. "По телефону керувати армією не можна", - стверджує полковник.
Він також зазначив, що гроші повинні надаватись ЗСУ не по величезних фінансових планах, а з огляду і на дрібні потреби військових, приймаючи запити від командирів: "Якщо у командира немає бюджету, то це не командир, а просто командувач". На його думку, в цілому поки відбулась тільки "безладна реформа замість добре продуманої реформи".
Глен Грант працює в Україні, вивчаючи Збройні Сили, з 2010 року. Співпрацював з Міноборони під час проведення реформи. У січні цього року він опублікував статтю-звернення до президента Петра Порошенка з детальним аналізом ситуації і слабких сторін ЗСУ. У Міноборони відреагували критично: заявили, що це лише "особисті припущення і роздуми без об'єктивних підстав".
Демонстративний запуск росіянами балістичного носія ядерної зброї по Україні, відповідні попередження посольства США напередодні, повернення ядерної риторики у марення кремлівських безумців, – викликають в памʼяті суспільствознавчі студії. "Текст трохи...
"Схоже, своєю заявою щодо Криму президент України послав західним лідерам сигнал, що готовий сідати і домовлятися. Путін - стоїть на своїх, давно озвучених позиціях. Чи вдасться дуету американських президентів Байдена і Трампа за допомогою певних дій і...