"У Нью-Йорку розклав все по поличках": Експерт пояснив, чому ледь не вперше Порошенко зробив усе правильно

Український президент під час виступу на Генасамблеї ООН побудував свою промову на основних проблемах.

Петро Порошенко під час виступу на Генасамблеї ООН. Ілюстрація:уніан

"Петро Порошенко підтвердив, що виступи на зовнішньополітичну тематику є його сильною стороною та впевнено розклав по поличках ситуацію у російсько-українських відносинах під час виступу з трибуни Генеральної Асамблеї ООН." Про це пише у своєму Facebook Євген Магда, передають Патріоти України, продовжуючи:

Президент побудував промову з формально найвищої трибуни у світі на основних проблемах, очевидно, пам'ятаючи, що позиція ГА ООН не дозволила Росії оформити анексію Криму як "акт добровільного волевиявлення тамтешніх жителів". Тому Порошенко наголосив на нехтуванні суверенітетом України з боку Росії та порушеннях прав людини у Криму на тлі ігнорування Кремлем рішень Об'єднаних Націй щодо ситуації на півострові. Слушною виявилася і згадка про використання Криму як тилової бази для бойових дій у Сирії.

Стосовно Донбасу головна фраза Петра Порошенка: "Росія не контрибутор, а загроза безпеці". Про це йшлося і у двосторонніх зустрічах українського президента на полях Генеральної Асамблеї. Він підкреслив гібридний характер миротворчих ініціатив Путіна, якими той намагається легалізувати маріонеток в ОРДЛО та заморозити конфлікт.

Порошенко наголосив, що "блакитні шоломи" мають діяти на всій території конфлікту, а у їх складі не може бути представників Росії. Ще одне слушне нагадування – про людей, що загинули на борту рейсу МН 17, смерть яких на совісті Росії.

Порошенко підтримав необхідність реформування ООН, виступив за посилення санкцій проти КНДР та міжнародне розслідування щодо тих, хто допоміг розвиткові ракетно-ядерної програми режиму Кім Чен Ина. Також він закликав визнати Голодомор геноцидом.

21 вересня Петра Порошенко провів годинну зустріч з Дональдом Трампом, у якій взяли участь також американські та українські урядовці. За словами українського президента, він відчув плече друга та отримав підтримку у питанні деокупації та відновлення суверенітету України, зокрема, підтримку США логіки розміщення миротворчої місії на Донбасі. Трамп, у свою чергу, зазначив прогрес у двосторонніх відносинах після останньої зустрічі з Порошенком.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

GAME OF CHICKEN / ГРА В БОЯГУЗА

четвер, 21 листопад 2024, 22:25

Демонстративний запуск росіянами балістичного носія ядерної зброї по Україні, відповідні попередження посольства США напередодні, повернення ядерної риторики у марення кремлівських безумців, – викликають в памʼяті суспільствознавчі студії. "Текст трохи...

Геополітичні "наперстки" Байдена-Трампа: Зеленський у грі, - Голобуцький

четвер, 21 листопад 2024, 22:04

"Схоже, своєю заявою щодо Криму президент України послав західним лідерам сигнал, що готовий сідати і домовлятися. Путін - стоїть на своїх, давно озвучених позиціях. Чи вдасться дуету американських президентів Байдена і Трампа за допомогою певних дій і...