Після прийняття Київською Руссю християнства була створена Київська митрополія, яка стала 64-ю за рахунком в ряду митрополій Вселенського патріархату. На жаль, 332 роки тому, скориставшись складним становищем, в якому опинилася Константинопольська церква через турецьку навалу, Московське царство домоглося від Вселенського патріарха Діонісія IV незаконного рішення про передачу Московському патріархату Київської митрополії. Хоча незабаром після цього синод Константинопольської патріархії засудив Діонісія IV за антиканонічний вчинок, позбавив його сану, але грамоту про переуступку Київської митрополії Московському патріархату не відмінив. І ось тепер Київська митрополія повертається в лоно материнської Константинопольської церкви. На 6 січня призначене підписання Вселенським Патріархом Варфоломієм Томосу про автокефалію і вручення цього історичного документа митрополиту Київському і всієї України Епіфанию. У церемонії і Божественної літургії візьмуть участь президент України Петро Порошенко і голова Верховної Ради Андрій Парубій. Патріоти України пропонують вам прочитати статтю про деякі подробиці цієї події та місця, де вона буде проходити. Далі - мовою оригіналу.
— Патриарший собор Святого Георгия, в котором произойдет это историческое событие, имеет весьма скромный внешний вид, но богато украшен внутри, — рассказала доктор философских наук, профессор-религиовед Людмила Филипович, которая побывала в этом храме. — Войдя в него, сразу ощущаешь, что собор старинный, намоленный. Кафедральным он стал в 1601 году. До этого там размещался монастырь. В минувшие века храм неоднократно реконструировался. Он расположен в греческом районе Стамбула Фанар (переводится с греческого как «светильник». — Авт.).
Одной из самых ценных святынь собора является часть столба бичевания. Во время суда, учиненного прокуратором Иудеи Понтием Пилатом, к этому столбу привязали Иисуса Христа. Привязанного к каменной колонне Спасителя римские солдаты били плетью, а затем издевались над Ним, и только после этого повели на казнь на гору Голгофу.
В соборе также находится патриарший трон одного из трех вселенских святителей Иоанна Златоуста (347−407 годы). Трон изготовлен из древесины грецкого ореха, инкрустирован жемчугом и слоновой костью, имеет высоту четыре метра. Патриарх на него не садится, ведь это реликвия. Для главы церкви предназначен расположенный рядом с ним меньший по размеру трон, рядом с которым находятся 11 кресел для приближенных.
В соборе хранятся мощи трех святителей: Василия Великого, Григория Богослова и Иоанна Златоуста. В 1204 году, после захвата и разграбления крестоносцами Константинополя, эти святыни перенесли в Рим. Но в 2004-м Папа Римский решил вернуть мощи святителей Георгия и Иоанна. Через некоторое время были возвращены и мощи святителя Василия. В соборе есть также древние чудотворные иконы.
Гарною новиною є той факт, що російські агенти отримують підозри. Проте важливо не зупинятися на досягнутому та звернути увагу на Верховну Раду, адже там подібних колаборантів дуже багато. Таку думку висловив підполковник ЗСУ, заступник командира 3 ОШБ...
У Запоріжжі внаслідок ракетного обстрілу, який РФ здійснила у суботу, 18 січня, вибуховою хвилею пошкоджений Свято-Андріївський кафедральний собор УПЦ МП. Військовий прокоментував, як "відреагували" представники собору. Про це військовослужбовець ЗСУ С...