Про це заявив глава нафтової компанії Ігор Сечин, передають Патріоти України з посиланням на "Інтерфакс".
За його словами, CEFC викупила частину пакету у Glencore і катарського фонду. У результаті китайська організація стала власником 14,2% акцій "Роснефти". "Для нас це серйозна подія, яка в цілому формує в остаточному вигляді акціонерну структуру нашої компанії", - заявив глава "Роснефти".
У катарського фонду QIA, таким чином, залишилося 4,7% акцій, а у Glencore - 0,5%. Сечін пояснив, що китайська компанія викуповує ту частину пакета акцій, під яку консорціум брав кредит.
"Останнім часом волатильність на фінансових ринках призвела до серйозної девальвації долара по відношенню до євро, і витрати на обслуговування цього кредиту стали досить серйозними. У зв'язку з цим консорціум QIA і Glencore вирішив знайти додаткового партнера, щоб забезпечити пряме володіння цими акціями без кредитного навантаження", - сказав Сєчін.
Про плани CEFC інвестувати в "Роснефть" у вересні писала Financial Times. Співрозмовники газети також повідомляли, що китайська компанія також веде переговори з екс-головою "Роснефти" Едуардом Худайнатовим, який володіє "Незалежною нафтогазовою компанією". На початку серпня співрозмовники Reuters припускали, що "Роснефть" може продати CEFC частку в ритейлі.
У червні китайська Beijing Gas Group Company Limited купила 20% акцій дочки "Роснефти" "Верхнечонскнефтегаз". Сума угоди тоді склала $1,1 млрд.
Російські боти кинулися захищати диктатора Володимира Путіна, який не поїхав на переговори з Україною у Стамбул, за допомогою фейкових статей. Кампанію з «підтримки» Путіна запустила російська ботмережа Матрьошка. Про це у четвер, 15 травня, повідомляє...
Військовий аеродром російської стратегічної авіації в Енгельсі Саратовської області РФ, який зазнав атаки у березні 2025 року, практично спорожнів. Про це свідчать супутникові знімки, передають Патріоти України. Знімки опублікував OSINT-дослідник Бен Р...