У Путіна підтвердили поступове поглинання Росії китайцями

Консорціум Glencore і Qatar Investment Authority підписав угоду з китайською China Energy Company Limited CEFC про продаж 14,16% акцій російської держкомпанії "Роснефти" CEFC.

Про це заявив глава нафтової компанії Ігор Сечин, передають Патріоти України з посиланням на "Інтерфакс".

За його словами, CEFC викупила частину пакету у Glencore і катарського фонду. У результаті китайська організація стала власником 14,2% акцій "Роснефти". "Для нас це серйозна подія, яка в цілому формує в остаточному вигляді акціонерну структуру нашої компанії", - заявив глава "Роснефти".

У катарського фонду QIA, таким чином, залишилося 4,7% акцій, а у Glencore - 0,5%. Сечін пояснив, що китайська компанія викуповує ту частину пакета акцій, під яку консорціум брав кредит.

"Останнім часом волатильність на фінансових ринках призвела до серйозної девальвації долара по відношенню до євро, і витрати на обслуговування цього кредиту стали досить серйозними. У зв'язку з цим консорціум QIA і Glencore вирішив знайти додаткового партнера, щоб забезпечити пряме володіння цими акціями без кредитного навантаження", - сказав Сєчін.

Про плани CEFC інвестувати в "Роснефть" у вересні писала Financial Times. Співрозмовники газети також повідомляли, що китайська компанія також веде переговори з екс-головою "Роснефти" Едуардом Худайнатовим, який володіє "Незалежною нафтогазовою компанією". На початку серпня співрозмовники Reuters припускали, що "Роснефть" може продати CEFC частку в ритейлі.

У червні китайська Beijing Gas Group Company Limited купила 20% акцій дочки "Роснефти" "Верхнечонскнефтегаз". Сума угоди тоді склала $1,1 млрд.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Підтримання противником потрібного йому темпу наступу одразу на кількох операційних напрямках почало викликати у нього труднощі, - Костянтин Машовець

неділя, 23 лютий 2025, 12:45

Очевидно, що підтримання російським командуванням потрібного йому темпу наступу одразу на кількох операційних напрямках почало викликати у нього, скажімо так, певні труднощі. . 1. Найбільш красномовний приклад – дії угруповання військ (УВ) противника ...

Усування проблем швидких розробок оборонки: Експерт назвав недоліки ракети "Трембіта" та найкращий спосіб їх застосування

неділя, 23 лютий 2025, 9:32

У ракеті "Трембіта" використовуються технології часів Другої світової війни. Імпульсний реактивний двигун зараз практично не застосовується в авіації через певні обмеження, які має. Одне з них – це дуже інтенсивний звук під час роботи. В етері телемара...