Україна очолить антиросійську коаліцію у Східній Європі

Найближчий часом у Києві стартуватиме міжнародний безпековий форум, що покликаний обговорити всі можливі загрози, у тому числі і з боку Росії.

Прапори ЄС, України та Кремль. Фото: amn.com.ua

Хороша новина в форматі анонсу. У четвер в Києві стартує "10-й Київський Безпековий Форум з Безпеки", повідомляють Патріоти України з посиланням на UA.Інфо.

Це одна з ключових подій в сфері безпеки, які стосуються Східної Європи. А оскільки війна саме тут і саме агресор зі східного напрямку загрожує всій Європі, переоцінити його неможливо. На цьому можна було закінчити, але хочу відзначити два важливих моменти.

Перший - актуальність проблем, які належить обговорити. Тут без питань - агресор поруч, все це прекрасно розуміють. Як розуміють і те, що об'єднання зусиль значно зміцнить наші позиції. Мова не тільки про військовий потенціал або підтримку зброєю і грошима.

Загальна безпеку це ще й комплекс заходів в економіці, гуманітарній сфері, інформаційному захисті наших країн. Загальний інтерес об'єднує, так що нам є, про що поговорити, є сенс виробляти загальну довгострокову стратегію. Тому що поки Париж і Берлін висловлюють глибоку стурбованість, розбираються з Брексітом і вибудовують відносини з новим главою США, наші найближчі сусіди набагато краще розуміють, що загроза виходить саме від Росії. Блок з безпеки від України представлятимуть Секретар РНБО Олександр Турчинов та Володимир Горбулін.

Нам є про що поговорити і над чим працювати разом. Загальна протидія російській агресії - саме такі формулювання використовують учасники. Загалом, настрій правильний, а спільну позицію України, Польщі, Румунії, країн Балтії, Західна Європа просто зобов'язана брати до уваги. До того ж США з великим інтересом дивляться на дії "молодих європейців", вважаючи, що саме східна частина ЄС плюс Україна можуть стати набагато більш надійними партнерами і союзниками, ніж "стара Європа". І сигнал від держав, які об'єднуються навколо спільної стратегії, набагато цікавіше, ніж переговори з кожною окремою країною.

Другий момент - це авторитет заходу, який визначає статус гостей. Коли на одному майданчику збираються ті, хто приймає серйозні рішення, це завжди важливо. Тут все на рівні - у Форумі візьмуть участь чотири прем'єр-міністра. Український і троє його колег від країн Балтії, які приїжджають за спеціальним запрошенням Арсенія Яценюка, депутати парламентів різних країн, міністри, політичні лідери. Польща, Румунія, ну і НАТО, партнерство з яким для забезпечення безпеки потрібно розвивати, чим активніше, тим краще. Альянс буде представляти заступник Генерального секретаря і члени парламентської асамблеї.

Цікавим буде виступ представника Литовського сейму, колишнього прем'єра Литви Андріуса Кубіліуса, який представить проект "Європейська стратегія в підтримку України". Його вже назвали "планом Маршала для України". Стратегія була затверджена на недавньому з'їзді Європейської народної партії. Перераховувати гостей і структури, які будуть представлені на київському форумі, занадто довго. Якщо лаконічно - рівень дуже високий.

Форум за рівнем учасників і процесів безпрецедентний. Перший раз такий захід пройшло в 2007 році за ініціативою фонду Арсенія Яценюка "Відкрий Україну". Але тоді, десять років тому, дуже мало політиків могли уявити, що через кілька років від теорії нам доведеться перейти до практики, а війна стане реальністю. У 2017 це один з найважливіших майданчиків, на якому будуть приймати рішення. В Києві. Що цілком логічно - саме на долю України випала найважча ноша відображати пряму агресію. І тому українці тепер уже не тільки вдячні слухачі, але і дуже корисні лектори.

Опублікував: Ярослав Степанов
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Британія і США евакуюють родини дипломатів з Києва - це жест політичної підтримки України", - Снєгирьов

вівторок, 25 січень 2022, 16:16

Велика Британія дає Росії чітко зрозуміти, що вони розглядають можливість військової ескалації з боку Росії, адже рівень напруги вже дійшов до критичної червоної позначки. Відповідно, таку евакуацію варто розуміти не як сигнал до паніки, а як один з елеме

"В свое время Кремль не смог победить Чечню, которая меньше, чем Черниговская область. Так что говорить об их возможности победить Украину?" - Береза

вівторок, 25 січень 2022, 15:29

"Ладно, я дозрел таки до этого поста. После 3716 звонка с вопросом о том, "а будет ли война?", я понял, что проще один раз написать, чем отвечать каждому", - пише у своєму блозі Борислав Береза, передають Патріоти України, і продовжує:. "Начнём с того,...