Українські аграрії ідуть у прорив: За темпами зростання може суперничати хіба IT-галузь

Експорт сільхозпродукції 2017-го вирос більше ніж на 20%.

Міністерство аграрної політики і продовольства (МінАП) повідомило, що Україна за п'ять місяців 2017-го майже на 1,8 млрд дол збільшила експорт агропродукції. Така інформація з'явилася в середу, 5 липня, на сайті minagro.gov.ua, передають Патріоти України.

ФАКТИ

За січень-травень 2017 року експорт української аграрної продукції склав 7,513 млрд доларів США і збільшився майже на 1,795 млрд доларів у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року.

Частка експорту в загальному обсязі зовнішньої торгівлі продукцією аграрного сектора становить 80,4%.

Ключовими експортними товарними групами залишаються зернові культури - 38,1% від загального аграрного експорту, масло - 27,4% і насіння олійних культур - 8,6%.

ПОДРОБИЦІ

Заступник глави МінАП Ольга Трофімцева розповіла, що головними імпортерами залишаються країни Азії (41,1%), Європейського союзу (30%) і Африки (19,3%).

У топ-5 головних країн - покупців української аграрної продукції увійшли: Індія - 919,9 млн дол, Єгипет - 825,9 млн дол, Іспанія - 459,6 млн дол, Нідерланди - 441,3 млн дол, Туреччина - 426,1 млн дол.

Нагадаємо, українські аграрії продали за кордон рекордні 43,4 млн тонн зернових. Відзначимо, що Україна показала рекорд зі збору врожаю зернових в 2016-му.

Опублікував: Олекса Хвацький
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Одна з найбільших дамб, зруйнованих в історії воєн": Вчений-гідролог зі США спрогнозував ймовірні наслідки підриву Каховської ГЕС

вівторок, 6 червень 2023, 22:29

Підрив Каховської ГЕС - одне з найбільших руйнувань водної інфраструктури за всю історію світових воєн, і є справжньою катастрофою. Про це заявив американський вчений-гідролог Пітер Глейк, передають Патріоти України. Науковець ще в березні прогнозував,...

США мають докази причетності РФ до підриву Каховської дамби, - NBC News

вівторок, 6 червень 2023, 20:54

Сполучені Штати Америки перевіряють обставини підриву Каховської гідроелектростанції на півдні України, але мають дані розвідки, що до цього причетна Росія. Про це повідомив американський телеканал NBC News із посиланням на два американські й одне захі...