Сім років тому в Замбії вбили провідного українського лікаря Валерія Прийму, розповідає 24 Канал, інформуютьПатріоти України.
До того, як покинути Україну, Валерій Прийма був анестезіологом у Києві. Працював над запуском апарату штучної нирки. У 2004 році отримав вигідну фінансову пропозицію і полетів рятувати життя в Замбію.
У 2010 році у Валерія завершувався контракт і вже навесні він мав летіти в Україну. Та за місяць до запланованої поїздки лікаря вбили. Сталося це в його оселі за загадкових обставин. На батьківщину його тіло повернув колега.
Після похорону родина звернулась до МЗС з запитами, аби міністерство з’ясувало обставини смерті чоловіка. Та першою ж перепоною стала відсутність в Замбії українського консульства. Ця країна не підписувала майже ніяких міжнародних правозахисних документів.
У разі порушення кримінальної справи у зв’язку зі смертю особи, консул забезпечує контроль за ходом розслідування та про його результати інформує МЗС, яке, у свою чергу, доводить відповідну інформацію до зацікавлених осіб, – прокоментували у прес-службі МЗС України.
В Африці у Валерія Прийми було відкрито два рахунки, один в місцевому банку, а інший – в міжнародному. Яка сума там зберігалась, родині не відомо.
Правозахисники підтверджують, що в цьому випадку Міністерство закордонних справ не може позиватись до суду і представляти інтереси постраждалої родини. Юристи порадили родичам самим летіти в Африку і добиватись правди.
Поїздка на інший континент, послуги адвоката і позов до суду може коштувати десятки тисяч доларів. Родина не має таких заощаджень. Віри у повернення зароблених чоловіком грошей також немає. Сподіваються на одне, що вбивцю Валерія Прийми все ж таки покарали.
У Часовому Яру воїни 24 окремої механізованої бригади імені короля Данила взяли в полон десантників 98-ї дивізії РФ, які вважалися елітою російської армії. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на 24 ОМБр імені короля Данила. «Це з’єднання ...
Наразі, за різними даними, Росія накопичила сотні балістичних ракет, але при наявності величезної кількості такої зброї, агресор застосував би її значно частіше. Не виключено, що ворог має певні проблеми з виробництвом, або з комплектуючими. Про це в е...