Українці створили розумні лічильники для економії електроенергії

Це вже не перший український проект у цій сфері.

Українці Олексій Жоголєв і Володимир Павлов створили розумні лічильники smart-MAC, які допомагають скоротити витрату електроенергії від 5% до 30%, повідомляють Патріоти України з посиланням на liga.net.

Це не перший подібний проект. Уже кілька років в світі розвивається український стартап Ecois.me, який також допомагає економити електрику.

Однак команда smart-MAC каже, що аналогів їх продукту - немає. "У світі багато лічильників, які надають якісь дані. Але питання в тому, як агрегувати, архівувати і аналізувати ці дані. Вивести їх хоча б в один графік або занадто багато, або ж це рішення промислового рівня, які не підходять простим людям. Одна справа, збирати інформацію в масштабах заводу, інша справа; побачити в хвилинах, скільки ресурсів споживає квартира, будинок або невелике кафе", - кажуть розробники.

Вони поставили собі за мету представити дані про споживання комунальних послуг комплексно - за різні періоди часу. Крім електрики пристрою smart-MAC можуть моніторити споживання газу, води і тепла, а також мають відкритий API для інтеграції з розумним будинком.

Свою фішку розробники бачать в ціні, - вона у хлопців на рівні $ 70- $ 150 за пристрій, що в 2-3 рази нижче, ніж у того ж Ecois.me, - і в хмарному сервері і веб-інструменти для аналізу та візуалізації даних, що збираються .

У проекту також є рішення для бізнесу, які допомагають відслідковувати споживання електрики конкретними пристроями, наприклад, кава-машиною. І функція управління електромережею для аварійного вимкнення зовнішнього навантаження, наприклад, в разі забутих електроприладів. Проект отримав поки $ 20 000 інвестицій.

У світі багато лічильників, які надають якісь дані. Але питання в тому, як агрегувати, архівувати і аналізувати ці дані? Вивести ці зібрані дані хоча б в один графік; або дуже складно, або ж це рішення промислового рівня, які для простих людей ніяк не підходять. Одна справа; збирати інформацію в масштабах заводу, інша справа; побачити в хвилинах, скільки ресурсів споживає квартира, будинок або невелике кафе.

Опублікував: Інна Мартинчук
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

ЗСУ на околицях Новопрокопівки, Окупанти поспіхом перекидають резерви, — ISW

середа, 27 вересень 2023, 7:06

За даними експертів, конфлікти і напруженість серед окупаційних військ сприяє успішному контрнаступу українських бійців. Збройні сили України успішно наступають на Мелітопольському напрямку, в той час як ЗС РФ робить спроби контратаки біля Куп'янська. ...

"Постає питання": Машовець розповів про проблеми, що виникли у РФ із запуском виробництва Shahed

середа, 27 вересень 2023, 6:48

Росії не вистачає промислового обладнання, щоб виготовляти дрони-камікадзе Shahed на своїй території. Країна-агресор розгорнула відповідний завод, але виявила, що процес складання БПЛА, виготовлення двигунів й окремих елементів зіткнувся із труднощами....