"Статус учасника бойових дій (УБД) мають під 300 тисяч українців, які пройшли АТО. Далеко не всі вони реальні учасники боїв. Навіть серед військових трапляються розмови: чому однаковий статус мають ті, хто пройшов, наприклад, Донецький аеропорт, і ті, хто захищав Україну десь в районі готелю "Краматорськ", - пише журналіст Олексій Братущак у своєму блозі на сайті "Української правди", передають Патріоти України, та продовжує:
"Якщо статус УБД військового або бійця Нацгвардії навіть із другої-третії лінії оборони ще можна якось зрозуміти, то є група осіб, наявність "корочки" УБД у яких викликає відверте обурення. На початок червня 2017-го таких нараховувалося 246 осіб. Це працівники підприємств, установ та організацій, які "брали участь у проведені АТО". Ось список цих установ:
Я не знаю, чи брали участь у бойових діях прокурори, благодійники та церковники. Я багато чого не знаю про АТО. Але я точно знаю, що доріг у зоні проведення АТО немає. Те, що там є, дорогами назвати не можна. За роки АТО техніка вбила ці дороги, а нових не будували.
Тому в мене виникає запитання щодо статусу УБД для працівників облавтодорів. Може, це якісь наші спецпризначенці, про яких ми не знаємо? Може, вони ворога в асфальт закатували?
У той час, коли в реальних учасників бойових дій 2014-го досі виникають проблеми з оформленням УБД (у ті часи далеко не завжди документували участь у боях), знаходяться цивільні, які без проблем оформлюють документи. По суті їм потрібно довідка, що в зоні АТО вони провели більше 30 днів і виконували там важливе завдання. Усе.
Але з таким успіхом УБД можна дати, наприклад, усім жителям Авдіївки. Вони реальніші учасники бойових дій, бо щодня місто під обстрілами. І ще одне. Є група крутих "військових" журналістів (ті, що періодично працюють в АТО), які цікавляться статусом УБД для себе. Ну, не варто. Отримуйте краще медальки від Верховного Головнокомандувача. На них ви точно заслужили...".
Поки живі окупанти на півночі Харківщини нажахані втратами своїх військ і сприймають поранення та евакуацію з полю бою як щасливий квиток, єдина можливість ще пожити, зазначають Патріоти України. Ось який матеріал з цього приводу знайшов та переказав Ю...
Православне свято 22 листопада за новим календарем (5 грудня за старим) - день пам'яті святителя Прокопія, який володів даром чудотворення і привів у християнську віру чимало людей (У народі - Прокоп'єв день, - Патріоти України). Українські віряни тако...