В Україні зацвіли чортові ягоди

На Закарпатті вважають, що напій із бузини сприяє довголіттю.

В Ужгороді зацвіла бузина. Фото: zakarpatpost.net

Цей унікальний кущ знають у нас із діда-прадіда. Із нього готують цілющі ліки під час застуди, зазначають Патріоти України з посиланням на Закарпатські новини.

Колись закарпатці масово щоліта збирали бузину, заготовляли її цвіт на зиму. Наразі вона розквітла в Ужгороді за "Ляльковим татом". А у Боздоському парку, де зараз проходить «Майсяфест», напій із неї продають по 10 гривень.

Чим же цікава ця рослина, яку називають чортовою ягодою? Згідно з легендою, висадив її сам нечистий і що вона була свідком гріхопадіння Адама та Єви, вбивства Авеля та зрадництва Юди. Тому бузина, скоріш за все, є дуже давньою рослиною.

Ягода бузини — багате джерело харчових волокон, вітамінів і також мінералів, таких як кальцій, залізо, марганець, селен і цинк. Деякі види рослин використовують як лікарські рослини, деякі як джерело нектару, інші як засіб для боротьби з мишами. Кажуть також, що напій із бузини сприяє довголіттю.

Опублікував: Інна Мартинчук
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Армянская диаспора выбрала неверную стратегию. Это будет стоить им поражения в Карабахе", - Альфред Кох

четвер, 22 жовтень 2020, 20:59

Подобатися варто було не тільки кремлівським ділкам, але й пересічним росіянам... "Дело в том, что из трех стран – посредников в урегулировании этого конфликта (США, Франция и Россия) минимальная, едва отличная от нуля вероятность вмешательства в конфл...

Реалії скреп: В окупованій Макіївці з кранів замість води тече «віскі» (фото)

четвер, 22 жовтень 2020, 20:35

За словами місцевих мешканців, особливо погані справи у 104 мікрорайоні. Жителі тимчасово непідконтрольної українському уряду Макіївки (Донецька область) скаржаться на дуже погану якість води, яка тече у них в будинках. Про це макіївчани пишуть в соціа...