Досягнення дозволяє медикам помітити наближення психічних розладів, серцево-судинних захворювань і цілого ряду подібних проблем за кілька років до того, як з'являться симптоми. Дослідники з Бостонського університету навчилися розшифровувати зміст «біомаркерів» (хімічні сполуки у складі крові), обробивши 5 тис. Зразків крові.
В подальшому отриману за допомогою аналізу інформацію порівнювали зі зміною здоров'я пацієнтів протягом восьми років. В ході експерименту з'ясувалося, що одні ознаки вказували на відсутність майбутньої інвалідності, а інші - на розвиток різних недуг і хвороб. В даний час медики здатні попередити про наближення таких захворювань як хвороби серця, а нова методика дозволяє дати всеосяжний прогноз стану здоров'я людини.
Маючи на руках результати аналізу крові, пацієнти отримують можливість вчасно змінити свій спосіб життя і повністю уникнути захворювання або почати його профілактику. Команда дослідників визначила 26 видів ознак, причому 19 з них спостерігалися у половини випробовуваних. Другій половині були виявлені інші ознаки, що містять відхилення від норми.
«Ознаки змінюються з плином часу, дозволяючи судити про майбутній стан здоров'я людини. Вони пов'язані зі здатністю мислити і рухатися, несуть інформацію про тривалість життя і таких проблемах як апоплектичний удар, діабет і рак », - повідомляють дослідники.
«У невеликій кількості крові для аналізу містяться тисячі ознак ще виявлених хвороб. Тепер у нас є можливість попередити пацієнта про попадання в групу ризику », - продовжують медики.
Багато клінік пропонують визначити тривалість життя за аналізом крові, але такі дослідження проводяться на основі роботи з ДНК і не можуть розповісти про майбутні хвороби. Новий метод зачіпає тіло-мірні ділянки (структури на кінцях хромосом людини), які, за словами вчених, містять інформацію про швидкість старіння.
Дослідники опублікували матеріал про метод в виданні Ageing Cell і згадали в ньому, що подібний аналіз скоротить довгі і трудомісткі випробування новітніх ліків. Професор Паола Себастіані каже, що замість «довгих років очікування» результатів клінічних випробувань про можливу ефективність нових препаратів можна буде дізнатися за що містяться в крові ознаками.
Країна-агресорка Росія змінила тактику використання безпілотників в атаках по Україні. Про це в п’ятницю, 4 квітня, пише The Telegraph, аналізуючи збільшення кількості російських ударів по Україні від дня початку переговорів між США та РФ 18 лютого в Е...
У мережі порівняли світлини мирного міста Бахмут з тим, як він виглядає зараз внаслідок російських обстрілів та окупації. До російського вторгнення 2022 року місто було центром соляної промисловості України та залізничним вузлом. Під час боїв за Бахмут...