За останні 50 років кількість рослин в Антарктиді збільшилася через кліматичні зміни. Таких висновків дійшли дослідники, передають Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
Так, учені дослідили мох з території близько 640 км і знайшли в ньому біологічні зміни, які сталися за останні півстоліття. Зміни були спричинені саме підвищенням температури, вважають науковці.
"Якщо це буде продовжуватися, і усе більша кількість землі звільнятиметься від льоду, Антарктичний півострів буде набагато зеленішим в майбутньому", - заявили дослідники.
Зазначимо, вчені почали документувати зміни клімату в Антарктиді ще від 1950-х років, але біологічні записи моху зможуть надати більш довгострокові дані щодо кліматичних змін.
"Чутливість моху до зростання через підвищення температури свідчить про те, що екосистеми швидко зміняться в умовах майбутнього потепління, що призведе до серйозних змін в біології і ландшафті регіону", - розповів учений Ден Чермен.
Тепер дослідники планують вивчити основні записи, датовані ще 1000 років тому, щоб перевірити, наскільки зміна клімату вплинула на зміну в екосистемі континенту до того, як людська діяльність викликала глобальне потепління.
У російському інформаційному просторі розгорілася паніка через те, що українські дрони почали атакувати мобільні вогневі групи ворога в Криму. Але найцікавіше, що ці події беруть свій початок ще з кінця 2025 року, коли Сили безпілотних систем ЗС Україн...
У тимчасово окупованій Керчі зафіксували пожежу та два осередки загоряння на території суднобудівного заводу "Залив". Про це у п’ятницю, 26 червня, пише Telegram-канал "Крымский ветер" з посиланням на супутникові знімки, передають Патріоти України . З...