За останні 50 років кількість рослин в Антарктиді збільшилася через кліматичні зміни. Таких висновків дійшли дослідники, передають Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
Так, учені дослідили мох з території близько 640 км і знайшли в ньому біологічні зміни, які сталися за останні півстоліття. Зміни були спричинені саме підвищенням температури, вважають науковці.
"Якщо це буде продовжуватися, і усе більша кількість землі звільнятиметься від льоду, Антарктичний півострів буде набагато зеленішим в майбутньому", - заявили дослідники.
Зазначимо, вчені почали документувати зміни клімату в Антарктиді ще від 1950-х років, але біологічні записи моху зможуть надати більш довгострокові дані щодо кліматичних змін.
"Чутливість моху до зростання через підвищення температури свідчить про те, що екосистеми швидко зміняться в умовах майбутнього потепління, що призведе до серйозних змін в біології і ландшафті регіону", - розповів учений Ден Чермен.
Тепер дослідники планують вивчити основні записи, датовані ще 1000 років тому, щоб перевірити, наскільки зміна клімату вплинула на зміну в екосистемі континенту до того, як людська діяльність викликала глобальне потепління.
За першу половину 2026 року Україна виконала "план Качки-Кос" лише на катастрофічні 15%. . Це неформальна назва переліку із 10 пріоритетних євроінтеграційних реформ (із фокусом на правосуддя та боротьбу з корупцією), які Київ зобов’язався втілити до ...
Повідомлення, що Сили Оборони змусили ворога залишити позиції на Кірнбурській косі, де після того встановили синьо-жовтий прапор справило ефект інформаційної бомби, зазначають Патріоти України. Там зазначають, що ворог не вийшов з неї і продовжує з кос...