За останні 50 років кількість рослин в Антарктиді збільшилася через кліматичні зміни. Таких висновків дійшли дослідники, передають Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
Так, учені дослідили мох з території близько 640 км і знайшли в ньому біологічні зміни, які сталися за останні півстоліття. Зміни були спричинені саме підвищенням температури, вважають науковці.
"Якщо це буде продовжуватися, і усе більша кількість землі звільнятиметься від льоду, Антарктичний півострів буде набагато зеленішим в майбутньому", - заявили дослідники.
Зазначимо, вчені почали документувати зміни клімату в Антарктиді ще від 1950-х років, але біологічні записи моху зможуть надати більш довгострокові дані щодо кліматичних змін.
"Чутливість моху до зростання через підвищення температури свідчить про те, що екосистеми швидко зміняться в умовах майбутнього потепління, що призведе до серйозних змін в біології і ландшафті регіону", - розповів учений Ден Чермен.
Тепер дослідники планують вивчити основні записи, датовані ще 1000 років тому, щоб перевірити, наскільки зміна клімату вплинула на зміну в екосистемі континенту до того, як людська діяльність викликала глобальне потепління.
Поява ворожих танків на полі бою в умовах щільного вогневого ураження стала рідкісним явищем, тому кожна така машина стає пріоритетною ціллю для українських захисників, зазначають Патріоти України. Як повідомляє Цензор.НЕТ, аеророзвідники та оператори ...
Багато українців чули слово "оболонь" через назву відомого пива або району Києва, однак справжнє значення набагато давніше. У народній мові так називали особливі заплавні луки біля річок, які мали важливе значення для сільського господарства, зазначают...