Малий час автономної роботи є одним з головних недоліків всіх мобільних пристроїв, тому вчені з усього світу зайняті дослідженнями в цій галузі.
Однією з останніх розробок в сфері елементів живлення стала батарейка, джерелом енергії якої є бактерії.
Цю незвичайну розробку представила група американських вчених з Бінгемтонского університету. Вони розповіли, що такі батареї відрізняються простотою у виготовленні, а компоненти для них легко знайти в будь-якому куточку нашої планети.
Щоб отримати батарею, яка працює на метаболізмі мікроорганізмів, вчені використовували звичайний папір для хроматографії, на яку нанесли нітрат срібла, а потім все це покрили воском. На зворотному боці паперу був створений резервуар з провідного полімеру, всередину якого заливалася рідина з бактеріями. Потім аркуш паперу складався, і коли його поверхні стикалися, за рахунок метаболізму бактерій починала вироблятися енергія. Потужність такої батареї безпосередньо залежить кількості шарів паперу. В рамках лабораторних експериментів вченим вдалося досягти потужності в 31,51 мкВт за допомогою шести батарей, складених втричі, і 44,85 мкВт - при шести шарах.
Така органічна батарея буде працювати до тих пір, поки в ній продовжують існувати бактерії. Але розробники відзначають, що її потужності недостатньо для харчування звичайних пристроїв, на кшталт смартфонів. Зате ця розробка може знайти застосування в медицині, щоб живити сенсор, що відслідковує рівень цукру в крові пацієнта з цукровим діабетом.
4 квітня за новим стилем (17 квітня за старим) - день пам'яті преподобного Іосифа Писавця, преподобного Іосифа Багатохворобливого Києво-Печерського, ікони Божої Матері "Геронтисса", однієї з найбільш шанованих ікон Богородиці на Афоні. Ікона "Стариця" ...
"Трамп запровадив додаткові мита на два острови, які населені виключно пінгвінами. На рівні 10 відсотків. З одного боку добре, що Трамп вважає пінгвінів своїми друзями", - пише інвестиційний банкір Сергій Фурса на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", ...