Малий час автономної роботи є одним з головних недоліків всіх мобільних пристроїв, тому вчені з усього світу зайняті дослідженнями в цій галузі.
Однією з останніх розробок в сфері елементів живлення стала батарейка, джерелом енергії якої є бактерії.
Цю незвичайну розробку представила група американських вчених з Бінгемтонского університету. Вони розповіли, що такі батареї відрізняються простотою у виготовленні, а компоненти для них легко знайти в будь-якому куточку нашої планети.
Щоб отримати батарею, яка працює на метаболізмі мікроорганізмів, вчені використовували звичайний папір для хроматографії, на яку нанесли нітрат срібла, а потім все це покрили воском. На зворотному боці паперу був створений резервуар з провідного полімеру, всередину якого заливалася рідина з бактеріями. Потім аркуш паперу складався, і коли його поверхні стикалися, за рахунок метаболізму бактерій починала вироблятися енергія. Потужність такої батареї безпосередньо залежить кількості шарів паперу. В рамках лабораторних експериментів вченим вдалося досягти потужності в 31,51 мкВт за допомогою шести батарей, складених втричі, і 44,85 мкВт - при шести шарах.
Така органічна батарея буде працювати до тих пір, поки в ній продовжують існувати бактерії. Але розробники відзначають, що її потужності недостатньо для харчування звичайних пристроїв, на кшталт смартфонів. Зате ця розробка може знайти застосування в медицині, щоб живити сенсор, що відслідковує рівень цукру в крові пацієнта з цукровим діабетом.
Україна звернулась до Італії та інших європейських партнерів з проханням організувати в Римі розширений саміт щодо війни Росії проти України, коли світові лідери прибудуть на похорон Папи Римського Франциска. Про це повідомляє La Reppublica в четвер, 2...
"Як тебе не любити... Русанівська набережна, тихий, благісний ранок. Туркочуть голуби, мостячись на осоння на бетонній плиті, скрекочуть жаби в очереті. Кілька дідків уткнулось у Дніпро вудками, зоддалеки на пісочку загоряє старша пані в бікіні", - пиш...