Вчені вже за крок до створення "розумної" тканини

​Дослідники впритул наблизилися до створення «розумної» тканини і, відповідно, «розумного» одягу. До сих пір основною перешкодою була відсутність механізмів підзарядки такого «електронного текстилю», але цей бар'єр вже подолано.

В Університеті Манчестера розробили технологію, що дозволяє створювати тканину з «вдрукуваними» в неї гнучкими пристроями, подібними акумуляторним батареям. Використовуючи простий трафаретний друк на тканині і суперконденсатори на основі графену, вченим вдалося створити бавовняне полотно з надзвичайними властивостями. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на Daily Mail.

«Відкриваються можливості для створення екологічно чистого та економічно ефективного "розумного" електронного текстилю, який може одночасно зберігати енергію і контролювати діяльність людини і його фізіологічний стан», - пояснив Назмул Карім з Університету Манчестера.

Дослідники бачать кілька сфер застосування «розумної» тканини. Одна з них - одяг для спорту. За допомогою електронних пристроїв, інтегрованих в тканину, можна контролювати ефективність тренувань, основні показники здоров'я спортсмена, наприклад, частоту серцебиття. Також нові можливості, однозначно, зацікавлять фахівців військової сфери, які постійно удосконалюють екіпіровку бійців. Ще один великий напрям для застосування «розумної» тканини - гнучкі і легкі телекомунікаційні пристрої.

Опублікував: Олекса Хвацький
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Хіти тижня. У Лівії до боїв підключилися турецький флот. Огляд подій на Близькому сході 1 квітня 2020 року

п’ятниця, 10 квітень 2020, 4:00

Напруження на осі Іран-США наростає. ЦАХАЛ до КВІР/асада – «можем павтаріть». Саудівська Аравія примушує хуситів до миру. Лівія: Жорстокі бої на фронтах Тріполі тривають. Сторони намагаються переломити хід війни на свій бік. Кількість втрати вже йд...

Хіти тижня. "Якщо Зеленський хоче врятуватися й урятувати країну, він усе більше дрейфуватиме в бік Порошенка й Вакарчука", - Портников

п’ятниця, 10 квітень 2020, 1:00

Президенту доведеться ігнорувати й дурість потенційних виборців, і нападки недавніх покровителів. "Позачергова сесія Верховної Ради продемонструвала, що в політичному житті країни починається період ситуативних коаліцій. Президент по суті більше не має...