Вперше за 14 років: Представлено новий стандарт безпеки Wi-Fi

Про розробку нового протоколу WPA3 було оголошено в січні 2018 року.

Ілюстрація. Фото: Уніан

Wi-Fi Alliance представила протокол Wi-Fi WPA3 і оголосила про початок сертифікації пристроїв, що його підтримують, повідомляють Патріоти України.

WPA3 забезпечує кращий захист від атак із перебором по словнику і підбору пароля без взаємодії з точкою доступу, а також вводить деякі інші поліпшення, пов'язані з безпекою. Крім того, організація представила стандарт, що дозволяє підключати до мережі пристрої без екрана за допомогою смартфона або іншого допоміжного пристрою. Стандарт стане обов'язковим для виробників пристроїв з підтримкою Wi-Fi після того, як він стане досить широко розповсюджений.

Wi-Fi Alliance, що займається розробкою самої технології Wi-Fi і сертифікацією сумісних з нею пристроїв, опублікував специфікацію нового протоколу WPA3, який має підвищити безпеку мереж Wi-Fi. Одним із головних нововведень стала заміна алгоритму WPA-PSK на SAE. Алгоритм аутентифікації PSK мав серйозний недолік - зловмисник міг перехопити пакет із "рукостисканням", в якому міститься ключ, згенерований на основі пароля і деяких інших параметрів, а потім намагатися підібрати пароль, не потребуючи доступу до мережі, що атакується. Оскільки новий механізм аутентифікації вимагає взаємодії з точкою доступу, тепер зловмисники не зможуть застосовувати оффлайн-атаки. Крім того, застосування нового механізму означає, що прості паролі, засновані на словах, не будуть так сильно знижувати безпеку мережі, оскільки зловмисники не зможуть застосовувати атаку за словником.

Поліпшення безпеки торкнулися і версії WPA3 для корпоративних користувачів. Вона отримала підтримку режиму з 192-бітовим шифруванням і ще більш сильним шифруванням під час аутентифікації. Також Wi-Fi Alliance розробив стандарт Easy Connect для підключення до мережі пристроїв, які не мають екрану. Для цього на такі пристрої буде наноситися QR-код із ключем й ідентифікатором. Користувач зможе підключити пристрій, просканувавши QR-код за допомогою смартфона. Wi-Fi Alliance вже почав сертифікувати пристрої, що підтримують WPA3, але обов'язковим протокол стане через деякий час, коли він стане досить поширеним.

На сьогоднішній день основним протоколом зв'язку Wi-Fi є WPA2. Він був представлений в 2004 році, а з 2006 року його підтримка обов'язкова для будь-яких сертифікованих пристроїв Wi-Fi.

Про розробку нового протоколу WPA3 було оголошено в січні 2018 року. Частково це пов'язано з тим, що в жовтні 2017 року група дослідників в сфері інформаційної безпеки оголосила про виявлення у протоколі WPA2 кількох критичних вразливостей. Уразливості дозволяють зловмисникам перехоплювати і змінювати трафік в зашифрованих мережах, а схильними хоча б до частини вразливостей виявилися всі поширені операційні системи та апаратне забезпечення.

Джерело: УНІАН
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

У Києві на ВДНГ в автомобілі заживо згоріла людина (фото)

неділя, 16 грудень 2018, 14:10

В ніч на 16 грудня у Києві на території Національного експоцентру України в обгорілому автомобілі "Газель" рятувальники знайшли тіло загиблого чоловіка. Про це інформують у головному управлінні ДСНС у Києві, передають Патріоти України. "15 грудня о 23:...

Хіти тижня. Погони генерала ФСБ носить не даремно: Що Гундяєв написав в листі Папі Римському, - Тимчук (фото)

неділя, 16 грудень 2018, 14:00

Невідомо, щоправда, як Франциск на цю єресь відреагує. В распоряжение группы ИС попал русскоязычный текст письма главы РПЦ Кирилла (Гундяева) Папе Римскому, который был утвержден после долгого обсуждения. Этот же текст, по нашим данным, был использован...