Вишенька

Останній морозний день січня міняю на літній. Як настане час жалітися на спеку, дістану зі скриньки січневу прохолоду

Вишневі дерева, як і калина, як верба - це наше, українське, так як вишиванка.
Хоч би вони де не росли, по - перше це Україна, бо наше вишня смакує рідним домом.
Вишенька квітне, як цнотлива, тендітна наречена, ніжно закутавшись в білосніжну фату квітів!

В дитинстві йдеш до бабусі по вуличкам, на якій вишні ростуть уздовж хат, і кожна протягує свої вишеньки: світло-червоні , темні, стиглі, просто вишневі, то як же не скуштувати. Вони простягаються до твоїх уст, і твої уста вже у вишневому соку, червоніють в усмішці задоволення.

І на столах українців з’являються найсмачніші вареники з вишнями, политі свіжим духмяним медом!

Сік бризкає червоними іскрами, поспішаєш, бо і мед стікає янтарними цівками, і ти вже увесь солодкий.

А ми так звикли.
Вишні то й вишні, прийшла їх пора.

Далеке літо проводжу не в Україні, відрядження у Архангельску область.
Військове містечко забезпечується набагато краще, чим другі. Вперше побачила польські полуниці, які продавалася у маленьких кошиках, потім були і черешні, і абрикоси, персики, яблука.

А вишні не було! Ніякої і ніде!

І тоді так закортіло, аж до марення!
Були смачні пироги з брусницею, потім чай з журавлиною, ні , не те!
І ось заходжу у маленький магазинчик, подалі від центру, і бачу у продажі вишневий сік!
А раніше сік продавали на розлив, ось два стакани підряд випиваються на одному диханні!
Вишневій смак!!!
Відчула, нарешті!

Нашу вишеньку зустрінеш усюди, вона у наших смачних варениках, пирогах, пиріжках, вона вінчає саме гарне тістечко, запиваємо вишневим компотом. Взимку вишеньки – п’янкі цукати у шоколадних цукерках.
Влітку і посушать вишню, і наварять вишневе варення, з якого пінка така смачна, крутися біля матусі, чекаючи на дозвіл с куснем хліба.
І наповнять морозильну камеру, щоб ласувати і в морозний день, чекаючи літа.
А зараз, привезені мені вишні, зайняли своє місце у салатниці, политі акацієвим медом, по одній відправляються до рота, поки я й пишу їй свою шану!
Звучить пісня Олега Петровича « Їду на бусі», що нагадала і свою бабусю, і хоч про вишню не співається, але весела і з любов’ю до України!

Лебедєва Зоя,
23.06.2016.

Опублікував: Михайло Векленко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Навіть заради вбивства гіпотетичних японців: The Economist назвав кілька причин, чому китайські солдати воюють в Україні

четвер, 10 квітень 2025, 22:45

Після того, як президент України Володимир Зеленський опублікував у себе в соціальних мережах відео з громадянами Китаю, які опинилися в полоні ЗСУ, МЗС Китаю відповіло, що перевіряє заяви української сторони і що не підтримує участь своїх громадян "у ...

"Ми ж всі розуміємо, що Пушилін чи Сальдо - це ніхто": Андрющенко перерахував фактичних керівників окупованих територій України

четвер, 10 квітень 2025, 22:14

Колишній радник мера Маріуполя та керівник Центру вивчення окупації Петро Андрющенко перерахував, хто зараз фактично керує окупованими територіями, передають Патріоти України. «По суті, це буде дві людини, з таких публічних, окрім керівників Федерально...