З Польщі можуть депортувати сім'ю з Донбасу, яка голосувала за відділення від України

«Ми не знали, що так вийде», – пояснює сім'я українців і пише апеляцію за апеляцією.

Варшава, Польща.

Польська влада не хоче надати міжнародний захист родині біженців з України, члени якої голосували за відокремлення Донбасу, пише «Польське радіо» з посиланням на «Gazeta Wyborcza», повідомляють Патріоти України.

Наталія і Андрій Шокотови та їх двоє дітей переїхали в Польщу з Донбасу в червні 2015 року, оскільки в регіоні почалася війна. «Над нашим будинком літали бомби», – розповідають вони.

Однак хоч сімʼя вже два роки намагається влаштуватися в Польщі, влада країни відмовляється надати їм статус біженця і хоче депортувати їх назад в Україну. Головна причина – Шокотови голосували на референдумі, організованому сепаратистами, за відокремлення Донбасу від України. Польське Управління з питань іноземців визнало «неприпустимою» заяву про надання міжнародного захисту для родини з чотирьох осіб.

«Навчання дітей у польській школі, їхня інтеграція з польською культурою та середовищем не можуть бути підставою для легалізації перебування їхніх батьків», – зазначили в управлінні.

Крім цього службовці Управління з питань іноземців вважають, що Наталія навмисне приховала той факт, що її батьки – росіяни. Чиновники вважають, що після повернення в Україну їхній сім’ї ніщо не загрожує, зазначає видання.

«Так, ми голосували за відокремленням Донбасу від України, але не за війну. Ніхто нам не сказав, що це так виглядатиме», – зізнається Наталія Шокотова.

Шокотови пишуть апеляцію за апеляцією. На їх думку, після повернення їх в Україну СБУ заарештує їх за сепаратизм, і їм загрожуватиме ув’язнення.

Опублікував: Evora
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

У ГУР Міноборони прокоментували випробування РФ ракети з ядерним двигуном "Буревісник"

вівторок, 3 жовтень 2023, 19:55

У Росії, ймовірно, готуються до випробувань ракети з ядерним двигуном "Буревісник", про що, зокрема повідомили у The New York Times. У ГУР вважають, що це може бути черговою демонстрацією, яка орієнтована на російську цільову аудиторію. Про це в інтерв...

Теж втомилися: Британія поступово втрачає бажання підтримувати Україну, – The Guardian

вівторок, 3 жовтень 2023, 19:43

Оскільки війні в Україні не видно кінця, політики та громадськість на Заході починають поступово втрачати бажання підтримувати українців чимось більше, ніж синьо-жовтими прапорами на вулицях європейських міст. Про це пише політичний оглядач британськог...