З Польщі можуть депортувати сім'ю з Донбасу, яка голосувала за відділення від України

«Ми не знали, що так вийде», – пояснює сім'я українців і пише апеляцію за апеляцією.

Варшава, Польща.

Польська влада не хоче надати міжнародний захист родині біженців з України, члени якої голосували за відокремлення Донбасу, пише «Польське радіо» з посиланням на «Gazeta Wyborcza», повідомляють Патріоти України.

Наталія і Андрій Шокотови та їх двоє дітей переїхали в Польщу з Донбасу в червні 2015 року, оскільки в регіоні почалася війна. «Над нашим будинком літали бомби», – розповідають вони.

Однак хоч сімʼя вже два роки намагається влаштуватися в Польщі, влада країни відмовляється надати їм статус біженця і хоче депортувати їх назад в Україну. Головна причина – Шокотови голосували на референдумі, організованому сепаратистами, за відокремлення Донбасу від України. Польське Управління з питань іноземців визнало «неприпустимою» заяву про надання міжнародного захисту для родини з чотирьох осіб.

«Навчання дітей у польській школі, їхня інтеграція з польською культурою та середовищем не можуть бути підставою для легалізації перебування їхніх батьків», – зазначили в управлінні.

Крім цього службовці Управління з питань іноземців вважають, що Наталія навмисне приховала той факт, що її батьки – росіяни. Чиновники вважають, що після повернення в Україну їхній сім’ї ніщо не загрожує, зазначає видання.

«Так, ми голосували за відокремленням Донбасу від України, але не за війну. Ніхто нам не сказав, що це так виглядатиме», – зізнається Наталія Шокотова.

Шокотови пишуть апеляцію за апеляцією. На їх думку, після повернення їх в Україну СБУ заарештує їх за сепаратизм, і їм загрожуватиме ув’язнення.

Опублікував: Evora
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Пошукайте по шухлядах: Як з допомогою магніту розпізнати українські монети, котрі коштують десятки тисяч гривень

п’ятниця, 9 травень 2025, 11:25

НБУ після запуску в обіг української гривні 1996 року не тільки неодноразово міняв дизайн та папір купюр, але і сплав монет, як "білих" - 1-5 копійок, 1, 5, 10 гривень так і "жовтих" - 10-50, 1 гривня, зазначають Патріоти України. Так склалось, що ...

Могила Іллі Муромця насправді розташована на Болдиних горах Чернігова? Досліди, що за велетенський воїн похований у кургані Гульбище

п’ятниця, 9 травень 2025, 10:28

Згідно з міською легендою Чернігова, в кургані Гульбище на Болдиних горах похований один із найвідоміших героїв давньоруських билин — Ілля Муромець. Водночас у Києво-Печерській лаврі зберігаються мощі, які також вважають спрадавна його останками, зазна...