З турботою про навколишнє середовище: У Києві планують відмовитися від поліетиленових пакетів

Київська міська рада підготувала проект рішення про звернення до Верховної Ради щодо необхідності прийняття Закону, який забороняє поліетиленові пакети.

Фото: Львівська пошта.Департамент міського благоустрою та збереження природного середовища КМДА, а також комісії Київради з питань екології та ЖКГ підтримали петицію №2125 про заборону використання і продажу одноразових поліетиленових пакетів. Целофанові пакети пропонують замінити на паперові, передають Патріоти України.

Також, на підтримку петиції Київська міська рада підготувала проект рішення про звернення до Верховної Ради щодо необхідності прийняття Закону, який забороняє поліетиленові пакети.
«Необхідність розробки такого рішення обумовлена проблемою поліпшення стану навколишнього середовища, благоустрою, екологічної безпеки в державі та приведення природоохоронного законодавства до світових та загальноєвропейських стандартів», - пояснили в міськраді.
Так, згідно зі статистикою, в країнах Євросоюзу щорічно використовується понад 800 тонн поліетиленових пакетів. З них на переробку потрапляє лише 6%.
Директор департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища Андрій Фіщук розповів, що в Україні справи з поліетиленовими пакетами йдуть ще гірше. Наприклад, щорічно на одного жителя країни припадає близько 500 одноразових пакетів. У Німеччині цей показник становить лише 45.
«Час корисної експлуатації поліетиленового пакета за призначенням рідко, коли перевищує 30 хвилин, а період розкладання становить понад 100 років», - зазначив Фіщук.
Він розповів, що вже близько 10 країн обмежили використання одноразових целофанових пакетів. У Кенії, зокрема, за використання поліетиленових пакетів дають до 4 років в'язниці.
Опублікував: Олександр Смаглюк
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Аналітики з'ясували, хто може очолити ПВК "Вагнер" після смерті Пригожина

понеділок, 2 жовтень 2023, 12:56

Найманці групи "Вагнера" знаходяться в підвішеному стані. Ведуться серйозні суперечки щодо того, хто очолить приватну військову кампанію після смерті Євгена Пригожина, передають Патріоти України. Аналітики Інституту вивчення війни нагадали, що президе...

Ситуація на південь від Роботиного нестабільна, складна і динамічна. Укріплення по кілька разів переходять із рук у руки, - ISW

понеділок, 2 жовтень 2023, 6:17

Фахівці Інституту вивчення війни (ISW) називають ситуацію на південь від Роботиного нестабільною, тактично вона складна і динамічна, оскільки важливі польові укріплення кілька разів переходили з рук в руки. Аналітики зазначають, що російські війська пр...