Є щось принизливе і одночасно комічне в тому, як в Росії зробили Америку предметом "думок, надій і цілого віяла емоцій", написала російський політолог Лілія Шевцова в Facebook, передають Патріоти України.
"Був би живий швейцарський психолог і філософ Карл Густав Юнг, він би назвав російське ставлення до Америки "колективним комплексом", який розвивається, коли народ втрачає власну ідентифікацію, виявляється дезорієнтованим і намагається жити чужим життям, щоб компенсувати відсутність привабливості власного буття або втрату вектора. Ми в Росії стали жити американським життям - і вже давно. "Якщо ми одержимі, значить, є хтось сильніший від нас той, хто володіє нами", - говорив Юнг. Отже, Америка нами "володіє", навіть якщо того і не бажає і якщо ми цього не можемо визнати", - зазначила вона.
Політолог вважає, що ідеальною для Кремля була Америка за часів президентства Барака Обами, оскільки тоді її "можна було смикати за вуса і за хвіст". "І вона терпіла, намагаючись не давати привід для нашого роздратування. Ось були часи! Але прийшов Трамп (президент США Дональд Трамп. - Ред.) і створив нову ситуацію", - підкреслила вона.
Заява Трампа про намір спиратися на "національні інтереси" означає не тільки відмову від просування демократії у світі, але і відмову від компромісів, а також готовність застосовувати військову міць США.
Політолог пише, що гасло "Америка насамперед" означає не політику ізоляціонізму, а войовничого націоналізму, де немає місця рівноправності з РФ. Також, зазначила Шевцова, заява президента США про намір покладатися в міжнародній політиці на угоди не обіцяє нічого доброго для Кремля, оскільки Трамп розуміє угоди тільки в контексті аксіоми: "Переможець отримує все".
Готовність Трампа співпрацювати з РФ у сфері боротьби з тероризмом, підкреслює політолог, означає запрошення Кремля до боротьби зі всієї ісламською цивілізацією, яка є складовою частиною і російського суспільства.
Тиждень тому ситуація в країні здавалося безпросвітною. . Тотальне домінування влади в медіа — із опозиційними ЗМІ, загнаними в кут, і розгулом маніпуляцій у соцмережах і телеграм-помийках. . Глуха до голосу розуму більшість зі "слуг", уламків опзж і і...
"Текст, який я не можу не написати… Про мої власні страхи, які зникли за останній тиждень. Чесно, чи на найбільший мій страх війни — це втрата людей… ні, навіть поколінь. Я найбільше боялася, що ми втратимо покоління молодих, які поїхали й не повернуть...