Богдан Петренко, заступник директора Українського інституту дослідження екстремізму, вважає кримський напрямок найбільш небезпечним напередодні президентських виборів у РФ, повідомляють Патріоти України з посиланням на Gazeta.ua.
"Один із найбільших ризиків – це прикордонний конфлікт. В найближчі п'ять місяців Кремль хоче побудувати загорожу на межі Херсонської області та Криму. Зроблять це для того, аби контролювати подачу прісної води на півострів. Офіційно це можуть назвати демілітаризацією прикордоння. Також руйнування кримського мосту, який нестійкий до весняних льодоходів, можуть списати на "українських диверсантів". Під приводом аби убезпечити кримчан від "українських терористів" російські війська можуть просунутися й захопити частину Херсонської області.
Однак найбільша небезпека - посилення влади натовпу. Підготовка до президентських виборів у березні 2019 року вже почалася. Кожен кандидат захоче мати свій контрольований натовп і свої парамілітарні угруповання. Зіткнення між ними неминучі. Виборча кампанія може стати однією із найкривавіших.
Ще один ризик – вибори президента Росії. Варто чекати від Москви провокування загострень в Україні: від невеликих терактів до кривавих зіткнень поліції з протестувальниками. Щоб показати населенню Росії, мовляв, дивіться, революційні події, демократизм ситуацію в Україні лише погіршили. Так Путін буде набирати собі балів. Під страхом терактів, війни й хаосу більшість прийде й проголосує за "стабільного" президента", - розповів Богдан Петренко.
Поки вся увага зосереджена на війні в Україні, деякі європейські країни дедалі більше непокояться щодо дій російської армії вздовж інших ділянок свого кордону з Європою. Як пише The Wall Street Journal, біля кордону з Фінляндією, в російському місті Пе...
"Генерал Валерій Герасимов вперше публічно дякує Північній Кореї за допомогу військовими у війні з Україною. Він заявив, що корейські військові "надали значну допомогу в розгромі угруповання збройних сил України, що вклинилося [на Курщину]", - пише пол...