Закарпатська хижа: Краяни полюбляють будувати величезні будинки, змагаючися з сусідами, братами та кумами

У багатьох куточках регіону житло вважається найбільшою людською цінністю.

Закарпатська "хижа". Фото: zakarpatpost.net

Закарпатці – люди особливі і цим пишаються, зазначають Патріоти України з посиланням на zakarpatpost.net. Видання розповідає про пристрасті краян до величезних будинків, авто та гаджетів.

"Тут своя культура, своя кухня і мова, яку не розуміють в інших куточках України. Тут рідний дім – усьому голова, як хліб. Де б наші краяни не жили, завжди об’єднуються в спільноти земляків. Чого лише варте Київське закарпатське братство. Так само групуються вихідці з нашого краю і за кордоном, а в країнах Європи їх дуже багато.

До батьківського будинку в нас прийнято приїжджати не лише на дні народження рідних, але й на великі релігійні свята. Та найголовніше – побудувати свою хату… і бажано велику – дво-триповерхову, щоб була більшою, ніж у сусіда, і залізна кована огорожа, щоб була кращою, ніж у кума.

Загалом у багатьох куточках області житло вважається найбільшою людською цінністю. У окремих селах люди все життя трудяться на заробітках, аби звести оселю собі, потім – дітям, а насправді живуть у маленьких літніх кухнях, розташованих біля гігантських хоромів, або ж у підвальних приміщеннях.

Звичайно, так роблять не всі, але навіть у містах найголовнішим завданням родини є накопити грошенят на житло. Це справді логічно, бо мати дах над головою потрібно кожному, та часом наші земляки не вміють сумістити мрії з реальністю і беруть такі кредити на придбання квартир, або будинків, які не спроможні сплатити і потім важко й гірко прощаються з придбаним житлом.

Загалом під час розлучень будинки наші земляки ділять набагато важче, ніж рідних дітей. Звідки така меркантильність – невідомо. Але поділ майна проходить часом так амбіційно, що доходить не до рукоприкладства між колишнім подружжям.

Але не будемо про сумне, повернемось до портрету типового закарпатця. У господарстві доброго ґазди або ґаздині колись мали бути коні та корови. Тепер же вони пересіли на автомобілі. Купують різні – і старі, і нові, і дорогі Джипи, і дешеві радянські «Жигулі», кому на який транспорт вистачає грошей. Багато хто їздить на машинах на іноземній реєстрації, тому тема пересічки тут актуальна вже багато років.

На автівках краяни і подорожують, і їздять на закупки і використовують їх, щоб «із дачі чи з поля картоплю (картошку, ріпу, крумплі, булі) привезти. Отже, машини стали для закарпатців такою ж необхідністю, як і дорогі мобільні телефони та різні ґаджети".

Опублікував: Інна Мартинчук
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Під час візиту світових лідерів на похорон Папи Франциска: Україна запропонувала провести в Римі саміт - джерела

четвер, 24 квітень 2025, 22:50

Україна звернулась до Італії та інших європейських партнерів з проханням організувати в Римі розширений саміт щодо війни Росії проти України, коли світові лідери прибудуть на похорон Папи Римського Франциска. Про це повідомляє La Reppublica в четвер, 2...

Те саме місто, де вночі падали ракети, вранці годує качок і йде за морозивом. Ми навчилися жити поруч зі смертю, - Оксана Забужко

четвер, 24 квітень 2025, 22:14

"Як тебе не любити... Русанівська набережна, тихий, благісний ранок. Туркочуть голуби, мостячись на осоння на бетонній плиті, скрекочуть жаби в очереті. Кілька дідків уткнулось у Дніпро вудками, зоддалеки на пісочку загоряє старша пані в бікіні", - пиш...