На їх фейсбук-сторінці можна знайти багато світлин - "допомога бійцям АТО", "курси першої допомоги" і таке інше. Але, почитавши уважно, можна знайти космічні ціни та іноді занадто юний вік так званих "викладачів". У мережі є багато натякань на неправомірний обіг препаратів у цій спілці. Дуже хочеться вірити, що це неправда. Але, зважаючи на моральний образ цього "горе-лікаря", можна допустити будь-що... Дуже сподіваюсь, що цьому інциденту нададуть правову оцінку як колеги, так і ліцензуючі органи, та правоохоронці. Таким лікарям серед нас не місце, бо лікар та етика - нероздільні поняття, і якщо медику начхати на моральні принципи, то і за здоров'я пацієнта, поки він у руках такої людини, слід перейматися.
Лікар столичної швидкої допомоги Ярослав Вус спробував привернути увагу громадськості до проблеми непрофільних викликів. Він розмістив у соцмережі Facebook начебто світлину та історію пацієнта, який із серцевим нападом не дочекався медичної бригади, бо всі вони в цей час обслуговували менш критичних пацієнтів, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.
"Я закрив обличчя. А таке фото стимулює мозок. Люди починають розуміти", - вважає він, хоча багато-хто вважає вчинок лікаря порушенням етики. Але нині й сам лікар уже не стверджує, що фото зробив він і воно справжнє. "Ця фотографія змусила багатьох замислитися, що викликати швидку дитині на температуру 37 – це неправильно", - аргументує Вус.
На підстанції швидкої, де працює лікар, уважно переглянули його допис у соцмережі і оголосили вердикт, що пацієнт не їхній. "Апаратура і обладнання, яке там застосовується, в нас на оснащенні немає насправді. Тобто ми обурилися самим таким викладом і публікацією фотографії. Оскільки це в ні які рамки, ні моральні, ні етичні, не вкладається", - каже заступник директора центру екстреної медичної допомоги Києва Уляна Божко.
Не поділяє керівництво і закидів лікаря, що не можна викликати швидку на температуру. Якраз пильність щодо небезпечних форм грипу і може врятувати пацієнтам життя, якщо ті вчасно потраплять до рук медиків. Не поділяє методів "шокової терапії" в соціальних мережах і автор одного з найпопулярніших в Україні медичних блогів Наталія Лелюх. Вона переконана, що публікувати будь-що стосовно хворого без згоди самого пацієнта лікарю не слід.
"Завжди у правильних доповідях на медичних конференціях є внизу: "отримано дозвіл пацієнта на розміщення фотографії". Навіть якщо це не весь пацієнт, а якийсь орган, частина тіла, не видно обличчя", - пояснює лікар.
Але проблема полягає в тому, що в Україні поняття "медична помилка" чи "порушення етики" юридично відсутні як явище. Кримінальна відповідальність може настати тільки в тому випадку, якщо пацієнт помер чи зазнав тілесних ушкоджень від дій лікарів. Усі менш фатальні випадки загрожують щонайбільше словесним осудом пацієнтів та колег.
Гарною новиною є той факт, що російські агенти отримують підозри. Проте важливо не зупинятися на досягнутому та звернути увагу на Верховну Раду, адже там подібних колаборантів дуже багато. Таку думку висловив підполковник ЗСУ, заступник командира 3 ОШБ...
У Запоріжжі внаслідок ракетного обстрілу, який РФ здійснила у суботу, 18 січня, вибуховою хвилею пошкоджений Свято-Андріївський кафедральний собор УПЦ МП. Військовий прокоментував, як "відреагували" представники собору. Про це військовослужбовець ЗСУ С...