ЗНО для вчителів: Результати плачевні (відео)

Подарунком від президента до Дня вчителя став новий закон "Про освіту", який Петро Порошенко таки підписав до 1 жовтня, як і просило Міністерство освіти і науки. Передбачено там і підвищення зарплат педагогам, і можливість вчитися їм самим, і більше волі.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.Тиждень, передають Патріоти України.

З нагоди Дня вчителя журналісти пішли до школи, яка задає певний тренд усій країні, бо стабільно лідирує в рейтингах ЗНО. А ще побачили, як педагоги не побоялись ризикнути і перевірили самі себе.

ШКОЛА, ЯКА ЛІДИРУЄ В РЕЙТИНГУ ЗНО

Своєрідним мірилом того, як сьогодні навчають дітей, в Україні на сьогодні є рейтинг закладів за результатами ЗНО. Хоча кажуть, що це далеко не турнір шкіл, а швидше репетиторів. І йому до кінця не довіряє й сама міністр освіти і науки Лілі Гриневич: "Я абсолютна противниця рейтингування шкіл за результатами ЗНО, адже це не відображає прогрес школяра у навчальному закладі".

Та наразі це поки що це єдиний універсальний інструмент заміру знань учня. І показник для батьків, які обирають школу, де дійсно навчатимуть.

У рейтингу ЗНО в усій Україні на першому місці – столичний ліцей "Інтелект". Навчальний заклад розташований на околиці міста, в колишньому приміщенні дитсадка. Там навчається близько 600 дітей. Вчитися - це головна філософія ліцею.

У навчальному закладі розповіли кілька секретів, чому їхній ліцей уже третй рік поспіль посідає перше місце. Тут не приховують, програма насправді важка і побудована за принципом вишу. Тож за неуспішність можуть і відрахувати, каже президент ліцею Денис Булатов.

Тут все побудовано таким чином, щоб учні були впевнені в своїх силах на ЗНО. Ось до прикладу аудиторія, де закінчується контрольна з математики. Кілька десятків завдань - всього 40 хвилин. Така методика має навчити правильно розподіляти час та зменшити нервування під час справжнього іспиту.

"От скажіть мені, як можна навчитися бігати марафон, якщо ти весь час біжиш 100-метрівку? Вони працюють не для того, щоб отримати гарну чи погану оцінку. Вони працюють для того, щоб навчитися розв'язувати приклади", - каже заступник директора ліцею Олександр Миронець.

Ще один секрет успіху школи - в розклад старшокласників ввели спеціальний предмет "Підготовка до ЗНО".

Тут навчають за власними програмами і підручниками. Всі 11 предметів – українською та англійською мовами.

Учителі в ліцеї, в це важко повірити, здебільшого не мають педагогічної освіти, говорить заступник директора Олександр Миронець. Він і сам розривається на два табори - викладає математику в ліцеї та в КПІ.

"Щоб працювати у нас, одного намагання мало. Вони проходять так же, як і діти, під час вступу якісь тести і відбір. Не кожен викладач напише ЗНО", - говорить Олександр Миронець.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Народні прикмети на 22 травня. Чому українці спрадавна цього дня не вживали недоварені яйця та нащо збирали волошки в полі

четвер, 22 травень 2025, 7:05

Християни східного обряду 22 травня за новим стилем (4 червня за старим) вшановує пам'ять мученика Василіска і сербського князя Іоанна Володимира. За юліанським календарем цього дня згадували святителя Миколая Чудотворця, а свято сьогодні називали Мико...

Навіть пропагандисти Соловйова в шоці: Мафія "чорних вдів" захопила Росію (відео)

середа, 21 травень 2025, 23:00

"Здавалося б, падати вже нікуди - і тут із дна постукали. Всі добре знають про мародерство і злочини російської армії, про м'ясні штурми і "каліч-полки", про солдатів, яких саджають в ями їхні ж командири, щоб забрати зарплатні картки. Та ось нова схем...