Зимові розваги на ковзанах і під вітрилом: У Миколаєві відроджують гонки по замерзлому Південному Бугу (фото)

У миколаївському яхт-клубі можна зі швидкістю покататися на ковзанах під вітрилом. Замерзла поверхня річок створює ідеальні умови для буєрного спорту.

Про це пишуть Патріоти України з посиланням на миколаївського фотографа Дмитра Удовицького.

«Этот город спасут энтузиасты… Если ваш ребенок все еще серьезно не увлечен чем-то, то вряд ли кто-то окажет на него большее влияние, чем тренер мирового класса Юрий Журавлев… Не верите? А вот спросите тех ребят, которые только что мимо пронеслись в искрах январского льда, резанного коньками буера. Каждый из них увлечен реальной жизнью так, что никакие компьютерные игры не отвлекут их от настоящего, вставляющего не по-детски», - написав фотограф.

Гонки на буєрах - справжнє екстремальне розвага, тут дуже високі швидкості і миттєві прискорення. Буєр - не просто найшвидше вітрильне судно, йому взагалі немає рівних серед безмоторних човнів. Так, набір швидкості з 80 до 120 км / год займає всього три секунди, а на дистанції швидкість може доходити до 140-150 км / год. Бувалі гонщики кажуть, що буєр дозволяє випробувати відчуття польоту, не підводячись в повітря. При цьому буерісти примудряються керувати човном напівлежачи, а при зміні напрямку ще й встигати проповзати під вітрилом.

Парус буєра завжди ставиться поперек вітру. Вітер штовхає апарат вперед і вбік, але зміщуватися в бік не дозволяють ковзани. Гальм у буєра немає, тому, щоб зупинитися, доводиться використовувати все той же вітер. Буерісти розгортаються назустріч вітру і тим самим гасять розвинену швидкість.

Буєр являє собою якийсь гібрид спортивного боліда з яхтою і санками. Винайшли це засіб пересування в Нідерландах ще в XVIII столітті. Через те, що щороку водойми в країні замерзали на два-три місяці, а човнами користуватися не міг, практичні голландці знайшли вихід з положення і придумали «човен для зими» - буєр ..

Ця новинка дісталася до Миколаєва лише на початку XX століття, коли любителі парусного спорту створили яхт-клуб і стали брати участь в зимових буєрний гонках. Хоча в Європі цей незвичайний вид спорту набагато раніше укорінився в Норвегії, Швеції, Фінляндії, Данії, Німеччини, Великобританії, Бельгії, північних районах Австрії і Польщі. Але справжній розквіт гонок на ковзанах під вітрилами припав на другу половину минулого століття. Саме тоді набули поширення буєрах класу DN, винайдені до війни в Америці. Тим не менш, до цих пір більшість спортсменів у всьому світі змагаються на буєрах цього тип

Опублікував: Карпатський Слон
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Влада Харкова має розробити план укріплення міста, а не відновлення, - депутатка облради

вівторок, 14 травень 2024, 14:02

Депутатка Харківської обласної ради Галина Куц вважає, що Харків під час війни має переорієнтуватись на стратегію укріплення, а не відновлення, передають Патріоти України. "Влада Харкова вже давно має переорієнтуватись у напрямку стратегії укріплення м...

Якби мій підрозділ у 2023-му побачив відкриті групи окупантів - жити їм було б пару хвилин. Чому під Вовчанськом зараз не так? - Юрій Луценко

вівторок, 14 травень 2024, 13:55

"Щодо Вовчанська", - пише український політик та колишній генпрокурор Юрій Луценко на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та продовжує:. "1. Паніці – ша! Ніяких катастрофічних подій не відбулося. Росіяни продовжують страте...