5G змінить назавжди мінімум 6 сфер, які ніколи раніше не залежали від інтернет-зв'язку, - Wall Street Journal

Високошвидкісни й зв'язок без затримок - це «анаболик» для смартфонів. Але значно більше зміняться сфери, для яких зараз бездротова передача даних нехарактерна зовсім.

Список від Wall Street Journal відображає і перспективи, і сумніви в недалекому тріумфі 5G, повідомляють Патріоти України. Новий стандарт зв'язку 5G проникне в наші життя в смартфонах, але набагато більше він змінить все, що їх оточує: інтернет речей, тобто підключення до мережі і поки екзотичні пристрої, які завдяки швидкій зв'язку стануть буденними.

Wall Street Journal вибрала шість напрямків трансформації, де вже проходять експерименти «в залізі». Опитані експерти, втім, бачать не тільки райдужні перспективи, але і серйозні складності. Особливо коли мова йде про позбавлення від проводів критичної інфраструктури.

Гнучкі фабрики

Професор Герхард Фетвейс з Технічного університету Дрездена називає бездротову фабрику "Святим Граалем автоматизації".

Коли всі маніпулятори отримуватимуть специфікації по повітрю, складальну лінію можна буде модифікувати хоч кожну хвилину під нове замовлення, не зупиняючи. А мобільні роботи зможуть роз'їжджати по всіх цехах. Зараз експеримент з організацією бездротового виробництва проводить Deutsche Telekom. Там використовується 4G-зв'язок, а п'яте покоління обіцяють впровадити в найближчому майбутньому.

Вже понад століття, втім, промисловість покладається на дроти. І головна причина - безпека. Секундний збій зв'язку на конвеєрі - і під питанням може опинитися випуск цілої партії. Тому експерти WSJ не очікують стрімкого розгортання передових систем. Заводи стануть одними з головних вигодонабувачів від поширення 5G і інтернету речей, але з урахуванням масштабу завдання точно не будуть ранніми прихильниками технології.

Робомобілі

Для автономного транспорту постійне підключення - безперечна перевага. Коли флот може координувати поїздки і обмінюватися даними про небезпеки на шляху, переміщення стає і швидше, і надійніше. З розгортанням 5G в цій галузі пов'язують можливість «тотальної комунікації» в реальному часі.

Поки, втім, до появи по-справжньому автономних машин далеко. І довгий час головним завданням буде залишатися пошук балансу між тим, які завдання можна довірити бездротові протоколи, які - обробляти в комп'ютері автомобіля, а які залишити людині. Адже ціна помилки тут ще вище, ніж на заводі. Оптимісти, втім, очікують, що очікувана вигода зробить прихід нових технологій неминучим. Наприклад, за оцінкою експертів Всесвітнього економічного форуму, робомобілі і дрони принесуть економіці трильйони доларів.

Американський гігант телекомунікацій AT & T планує почати тестування бездротових технологій на транспорті в набагато більш прогнозованих умовах - кампусах університетів. Міні-автобуси там можна запустити за фіксованими маршрутами, де набагато простіше налагодити покриття, а рух набагато менш хаотично, ніж в місті. А щоб робомобілі не завмирали поза зоною дії мережі, AT & T розробляє технологію ретрансляції сигналу від однієї машини до іншої - принаймні, так можна передати дані про найближчої станції техобслуговування.

Новий погляд на спорт

Розваги - один з головних драйверів розвитку багатьох нових технологій. А спортивні трансляції дозволять відчути переваги 5G максимально широкої аудиторії. Один з перших дослідів провела корейська KT Corp. під час зимової Олімпіади в Пхенчхані в минулому році. Миттєво передаючи дані з десятків камер, KT дозволила глядачам самим вибирати, з якого ракурсу споглядати видовище. Багато атлетів погодилися носити мініатюрні камери, глядачам це подарувало перспективу від першої особи.

Інший аспект досліджує Intel. Під час матчу всіх зірок NHL сенсорами оснастили не тільки гравців, але і шайби. І глядачі хокейного матчу в реальному часі отримували безліч статистичних даних: наприклад, про швидкість кидка або переміщеннях гравців.

5G дозволить виводити цей пласт інформації індивідуально для кожного глядача.

Всепоглинаюче кіно і гри

Швидка передача даних і відсутність затримок породять такі проекти, про які зараз в Голлівуді лише починають замислюватися. На стику 5G і віртуальної реальності зміняться і комп'ютерні ігри, і кіносеанси.

Глава відеоплатформи Kaltura Рон Екутьель каже:

«Ви не будете більше дивитися ТБ, розкинувшись на дивані. Ви проживете життя у віртуальному світі».

У голлівудських босів, втім, відразу виникає питання ціни і прибутковості. Twentieth Century Fox створила VR-ролик за мотивами фільму «марсіанин». Але з'ясувала, що $ 20 за подорож довжиною кілька хвилин платити готові далеко не всі. Тепер там окреслили прайс - $ 8-15 з людини - і оцінюють перспективні технології віртуальної і доповненої реальності ще й з цієї точки зору.

Втім, одну частину VR зв'язок п'ятого покоління точно поліпшить: гарнітури, нарешті, стануть бездротовими.

Лікар і пацієнт

Поширення 5G дає надію на широке проникнення телемедицини - дистанційних послуг, які економлять час і сили і лікаря, і пацієнта. Прийом у віртуальному кабінеті - один з варіантів. А в разі необхідності пацієнта відправлять на дистанційну операцію - і там VR знадобиться вже хірурга.

Але набагато раніше зміниться моніторинг стану: постійно передаючі інформацію сенсори дозволять багатьом пацієнтам, яких зараз побоюються виписувати з лікарень, відновлюватися в домашній обстановці.

Швидкий зв'язок знизить і число жертв нещасних випадків: бригада «швидкої» одержить не телефонну консультацію, а прямі вказівки від фахівця, який завдяки VR побачить, що відбувається очима медбрата. Його поради миттєво проілюструє AR-гарнітура на іншому кінці.

Точкове стеження

Місця для приватності в містах залишається все менше, а 5G обіцяє серйозно спростити розгортання масштабних систем централізованого стеження. Швидкий зв'язок ліквідує одне з вузьких місць технології - необхідність передавати детальні фото або потокове відео для обробки в дата-центри, іноді на сотні кілометрів.

Американська Verizon Communications, піонер в розгортанні комерційної 5G-мережі, вже рапортувала про успіх пілотного проекту в Х'юстоні.

Швидка передача даних дозволила обробляти фото на комп'ютерах поблизу мобільних вишок. Verizon стверджує, що це серйозно підвищить ефективність технології для потреб поліції: людей будуть впізнавати приблизно вдвічі швидше, і можна в реальному часі стежити за переміщенням набагато більшого числа громадян.

Втім, від нових технологій стеження виграють не тільки поліцейські. Схожу систему планують впроваджувати і американські супермаркети, щоб відстежувати переміщення і дізнаватися інтереси покупців.

Довідка:

5G (5-е покоління мобільних мереж або 5-го покоління бездротових систем) — назва, яку використовують в деяких наукових працях і проектах для позначення наступних телекомунікаційних стандартів для мобільних мереж після стандартів 4G/IMT-Advanced.

Пропонуємо відеоролик про те, що таке 5G простими словами:


Клієнти ПриватБанку скаржаться на незаконне списання коштів та блокування карток: Що відповіли у фінустанові

понеділок, 20 березень 2023, 18:45

ПриватБанк списує кредитні кошти з карток клієнтів та блокує їхні рахунки з незрозумілих причин. Подібні скарги часто можна зустріти на сайті Мінфіну. Як банк реагує на подібні звинувачення, дізнаємось із коментарів клієнтів, передають Патріоти України...

В Україні змінять низку податків: Які штрафи та ставки з'являться влітку

понеділок, 20 березень 2023, 14:47

В Україні до 1 липня змінять оподаткування для фізосіб-підприємців. Для них скасують пільгову податкову ставку у 2%, крім того, повернуть документальні перевірки та штрафи, передають Патріоти України. У Комітеті з питань фінансів, податкової та митної ...