Аліменти на утримання батьків: Експерти чітко пояснили українцям, чи повинні вони платити

Відповідно до Конституції України, повнолітні діти мають піклуватися про батьків.

Ілюстрація: ЖЖПовнолітні діти в Україні мають піклуватися про своїх батьків, але це не означає, що закон зобов'язує їх платити батькам аліменти. Про це "Апострофу" розповіла нардеп, член комітету Верховної Ради з питань соцполітики Наталія Веселова, повідомляють Патріоти України.

Таким чином вона прокоментували слова міністра соцполітики Андрія Реви про те, що в Україні варто було би законодавчо закріпити норму, згідно з якою діти мають платити аліменти на утримання літніх батьків.

За словами депутата, згідно Конституції України, повнолітні діти мають піклуватися про батьків. "У разі потреби батьки й зараз можуть звернутися до суду для нарахування аліментів. Це передбачено законом, просто такого обов'язку - утримувати своїх батьків - на сьогоднішній день немає, - пояснила Веселова "Апострофу". - Якщо почитати Конституцію, то там чітко написано, що батьки зобов'язані утримувати своїх дітей до повноліття. "Утримувати" це означає витрачати на дітей гроші. У той же час повнолітні діти, згідно з Конституцією, зобов'язані піклуватися про своїх батьків. Не утримувати, а піклуватися. А піклування може проявлятися в різних формах: зателефонувати та дізнатися, як справи, привезти хліба або ліки. Але це не означає, що діти повинні щомісяця виділяти якусь суму на утримання своїх батьків. Такий варіант можливий, якщо хтось із батьків звернувся до суду, який прийме таке рішення".

Відзначимо, що кілька днів тому ЗМІ розповсюдили заяву глави Мінсоцполітики про те, що в Україні треба законодавчо закріпити норму про виплату повнолітніми дітьми аліментів своїм непрацездатним батькам. Разом із тим, пізніше в самому міністерстві уточнили, що, за словами Реви, в Україні немає необхідності ініціювати законодавчі зміни для призначення виплат повнолітніми дітьми аліментів, оскільки чинний Сімейний кодекс вже регулює ці питання. "Нічого нового вводити не потрібно. Всі ці норми є в чинному законодавстві. Аліменти не вводяться як обов'язковий платіж рішенням уряду або законами. Вони вводяться виключно рішенням суду тоді, коли для цього є підстави", - сказав міністр.

Винна війна: Хто з українців не зможе вийти на пенсію в 60 років

понеділок, 3 жовтень 2022, 14:22

Щороку в Україні змінюються вимоги щодо кількості необхідного трудового стажу для призначення пенсії. Так, у 2022 році для виходу на заслужений відпочинок у 60 років потрібно мати від 29 років стажу, у 2023 році - від 30, у 2024 - від 31 тощо. У 2028 р...

Унікальні технології запорожців на експорт? Україна та Туреччина почнуть виробляти авіадвигуни

понеділок, 3 жовтень 2022, 7:12

Компанія Baykar дуже хоче отримати доступ до секретів українських двигунів для своїх безпідотників. Питання лише на яких умовах, щоб не вийшло як з китайцями - 'викачка технологій'. Україна та Туреччина спільно випускатимуть авіадвигуни. Про це у неділ...