Безготівковий рік: Які сюрпризи готують для українців у 2019-му

На 2019 рік в Україні заплановано чимало безготівкових нововведень. Так, у країні хочуть масово перевести бізнес на безготівкову оплату, впровадити можливість переводити гроші в готівку в магазинах і обладнати транспорт електронними сервісами для оплати, повідомляють Патріоти України.

Безконтактні платежі в Україні

Як відомо, за підсумками за четвертий квартал 2018 р. Україна опинилася на четвертому місці в світі за кількістю NFC-транзакцій. Про це повідомила генеральний директор Mastercard Europe SA Інга Андрєєва.

Нагадаємо, що NFC-транзакція – це оплата за допомогою карти з відповідною технологією, смартфона, розумних годинників та інших гаджетів. Правда, тільки 38% представників малого і середнього бізнесу беруть безготівкові платежі до оплати в Україні, тоді як по Європі цей показник знаходиться на рівні 60%.

Українці все частіше розраховуються кредитними картами і мобільними додатками. За даними Національного банку України, за перші шість місяців 2018 року частка обсягу безготівкових операцій в Україні склала 44,1%, тоді як за аналогічний період в 2017 р ця цифра становила всього 38,3%.

Трохи більше половини від загальної кількості безготівкових операцій з платіжними картами припадає саме на розрахунки в торговельній мережі – 51,7%. Станом на 2018 року кількість підприємств торгівлі і сфери послуг, які надають своїм клієнтам можливість безготівкового розрахунку, склала 187,7 тис. Також за перше півріччя 2018 року і самих платіжних терміналів в країні стало більше – 270, 5 тис., при цьому з 190,2 тис. з них підтримують безконтактний прийом карток.

Безготівкові платежі для бізнесу

У Міністерстві економічного розвитку і торгівлі запланували масовий перехід для бізнесу на систему безготівкової оплати. Починаючи з літа 2019 року підприємства вже повинні будуть почати встановлювати платіжні термінали:

  • до 1 липня 2019 року безготівкові платежі зобов'язані почати приймати компанії, які продають техніку, що підлягає гарантійному ремонту, підакцизні товари, ювелірні вироби, лікарські препарати, надають житлово-комунальні послуги, медичні та стоматологічні, туристичні агентства, ресторани, готелі;
  • до 1 січня 2020 року безготівкові платежі зайдуть в сегменти продажу автомобілів, мотоциклів і запчастин до них, їх ремонту, оренди транспортних засобів, поштової та кур'єрської діяльності, всіх видів пасажирських і вантажних перевезень, фітнес-центрів, в сфери культури, охорони здоров'я, страхування, перестрахування і приватного пенсійного забезпечення;
  • до 1 липня 2020 року безготівкові платежі зобов'язані вживати всіх, хто продає товари і послуги вартістю понад 50 неоподатковуваних мінімумів (850 грн).

Також виключно в безготівковій формі потрібно буде проводити платежі понад 50 тис. грн. Уточнимо, що перехід на безготівковий розрахунок не забирає в українців можливість розплачуватися готівкою. Йдеться про те, що магазини і різні підприємства будуть зобов'язані надати своїм клієнтам можливість провести безготівковий розрахунок. Нова постанова також торкнеться також інтернет-магазинів, на своїх сайтах вони повинні будуть додати можливість безготівкової оплати.

Зняти гроші на касі магазину

Ще одним нововведенням повинна стати можливість українців знімати готівку прямо на касах супермаркетів та інших торгових точок. Відзначимо, що така послуга працює в багатьох країнах світу, але до України поки не дійшла. Тестувати таку функцію, правда, виключно, на касах автозаправок, почав ПриватБанк.

Працює це таким чином. Якщо ви розраховуєтесь за покупку банківською картою, то додатково можете попросити касира і зняти з карти 500 грн готівкою. Для того, щоб готівку все ж видали, клієнтові потрібно буде ввести ПІН-код.

"Для того, щоб скористатися новим функціоналом, покупцеві необхідно буде оплатити товар банківською картою і повідомити касиру про бажання зняти готівку. Максимальна сума видачі готівки на одну транзакцію становить 500 грн, незалежно від вартості покупки", – кажуть у фінустанові.

Така ж послуга незабаром має запрацювати по всій Україні і в багатьох торгових точках. Зараз банки тестують цю систему, і, імовірно, зможуть запустити її для загального користування вже в першій половині 2019 р.

Безготівкова оплата в транспорті

В деяких українських містах уже давно працюють сервіси безконтактної оплати в муніципальному транспорті. Так, наприклад, в львівських трамваях ще кілька років тому запустили оплату проїзду банківською картою, в Києві ж таке нововведення планується на 2019 р.

Так, ще в листопаді 2017 року в Україні почав працювати сервіс безконтактної оплати за допомогою смартфонів – Google Pay. Тоді цей сервіс впровадив і столичний метрополітен. Київ виявився п'ятою в світі столицею, яка перевела свій метрополітен на таку технологію.

Незабаром хочуть запустити і єдиний електронний квиток. Зараз в муніципальному транспорті встановили спеціальні валідатори. Вже з весни 2019 р місцева влада обіцяє повномасштабний запуск. Проект передбачає повний перехід на безготівкові форми оплати, відмова від кондукторів і посилення контролю за оплатою проїзду. Придбати електронний талон можна буде транспортною, банківською, соціальною (пільгової) картою. Носієм електронного квитка може бути учнівський або студентський квиток, а також смартфон (або інший електронний носій), на якому встановлено спеціальний додаток.

До речі, нещодавно тестувати подібну систему почали і в Запоріжжі, а Івано-Франківськ планує до 1 червня 2019 року повністю перейти до впровадження електронного квитка. Також в середині січня аналогічну систему запустили і в чернігівському транспорті, тому Україна впевнено йде до розширення можливостей для безконтактної оплати.

Обмін валют онлайн

З 7 лютого в силу вступає Закон "Про валюту і валютні операції", який був прийнятий ще в червні 2018 Закон передбачає багато різних змін, як для бізнесу, так і для фізосіб.

Одним з головних нововведень стане можливість обмінювати валюту онлайн. Це дозволить як купувати валюту онлайн, так і продавати її. Правда, на такі операції буде діяти ліміт – не більше 150 тис. грн в день. Послуга буде доступна в особистих кабінетах користувачів, а продавати валюту онлайн зможуть не тільки банки, а й інші фінустанови, які отримають на це ліцензію.

Джерело: Сегодня

Грошову допомогу можна отримати без статусу внутрішньо переміщеної особи: Коли та як подати заяву на виплати

четвер, 19 травень 2022, 18:44

Кабмін розширив список осіб, які можуть отримати грошову допомогу від міжнародних організацій. Про це повідомила міністр соціальної політики Марина Лазебна, передають Патріоти України. За її словами, виплати зможуть отримати мешканці територій, окупов...

По 100 грн і вище за літр? Якими будуть ціни на паливо після скасування держрегулювання

четвер, 19 травень 2022, 16:25

Паливний ринок України на третьому місяці кривавої і руйнівної війни Росії зазнав кардинальних змін. У середині травня Уряд скасував державне регулювання цін на бензин і дизельне паливо, введене рівно рік тому, передають Патріоти України. При цьому, ч...